Презентація книг об'єднання "ЧервонеЧорне"

10 грудня о 19:00 в Музеї історії міста Києва відбудеться презентація нових видань мистецького об’єднання «ЧервонеЧорне» «Політ» і «Привид свободи». Ці книги стали результатом творчої співпраці Влади Ралко та Володимира Буднікова у резиденції «ЧервонеЧорне» в Каневі.

 

«Ці книги – ще одна важлива подія для об’єднання. Ми розцінюємо кожну співпрацю з художниками як можливість зробити для культури щось корисне» («ЧервонеЧорне»). 

Усі зображення надані об’єднанням «ЧервонеЧорне»

 

Дві наші нові книги, видані мистецьким об’єднанням «ЧервонеЧорне», є продовженням певної опозиції, що виникла під час праці над проектами «Політ» і «Привид свободи». Це не каталоги й не художні альбоми, а радше ще одне оприявнення тем, до яких ми намагалися наблизитися у своїх роботах.

Влада Ралко

 

У «Польоті» йдеться про рух і свободу: «Прихований рух десь на глибині – це завжди рух із багатьма початками та кінцями, повторами, накладаннями, розвертаннями у протилежний бік і затримками на одному місці. Можна погодитися з тим, що під час руху до речей, тобто між словом і річчю, місце для себе знаходить вчинок. У зоні відносної видимості перебувають початкова та кінцева точки – думка і втілення, але все те, що між ними є затемненим, неясним, не потрапляє до поля зору зовнішньої камери стеження» (В. Будніков, «Політ»).

Володимир Будніков 

 

«Привид свободи» – про свободу, затиснену в лещата між Системою та Звичаєм: «Назву запозичено в Луїса Бунюеля, який у свою чергу перефразував Маркса з його привидом, що вештається Європою. Однак для мене цей вислів надзвичайно точно характеризує процес підміни: визнання певних речей своїми заміщується бажанням їх привласнити. Із розумінням того, кому належить свобода, добра воля, доля й навіть власне тіло та чи можна взагалі ними володіти, відбувається страшенна плутанина» (В. Ралко, «Привид свободи»).

 

Тож ми хотіли б іще раз відновити діалог про свободу, цього разу вже у форматі книжок”.

В.Ралко та В.Будніков

 

Вхід на подію вільний