Пригоди «Чорного Квадрата» у Лондоні

У галереї Уайтчепел в Лондоні відкрилася виставка «Чорне і Біле. Супрематична композиція 0.10». На ній представлено понад 100 творів 80 сучасних художників, серед яких – Карл Андр, Ден Флавін, Піт Мондріан, Габріель Ороско та Олександр Родченко.

 

Піт Мондріан

 

Грудень 1915 року був переламним для історії абстрактного мистецтва. Тоді у Санкт-Петербурзі відкрилася остання футуристична виставка «0.10», де були представлені картини Казимира Малевича. Рівно через 100 років експозиція повертається в новому втіленні, щоб бути представленою в Лондоні.

 

Казимир Малевич. "Чорне і біле"

 

Абстракціонізм у європейському мистецтві почав набирати популярності з 1911 року. Тоді група інноваційних художників використовувала стиль для того, щоб осягнути основні зміни в технологіях, науці та філософії. Відкинувши методи, що зосереджені виключно на відтворенні візуальних об’єктів, вони використовують колір, форму і текстуру для створення нових образів.

 

Олександр Родченко

 

На виставці представлені картини, скульптури, фільми і фотографії, які відстежують розвиток абстракціонізму протягом останнього століття, його впливи в архітектурі та дизайні, а також зв’язки абстрактного мистецтва з суспільством і політикою. Виставку в галереї Уайтчепел можна назвати своєрідною «мапою» поширення абстракціонізму у всьому світі включно з Азією, США та Латинською Америкою.

 

Карл Андре

 

Ден Флавін

 

«Чорне і біле…» триватиме в Лондоні до 6 квітня.

 

Джерело: www.artfund.org