Про дітей у європейському мистецтві в Музеї Ханенків

Музей Богдана та Варвари Ханенків презентує виставку «Дитячий світ. Образ дитини в європейському мистецтві XVI-XIX століть». Вона розповість про зміни у ставленні до дитини протягом трьохсот років історії Європи та покаже, як на ці зміни відгукнулися майстри образотворчого мистецтва. Відкриття – 24 червня о 17:00 за адресою: м. Київ; вул. Терещенківська, 5.

 

 

Музей Ханенків – про концепцію «Дитячого світу…»:

 

«Тисячі книжок присвячено сьогодні різноманітним методикам виховання дітей.  Вчені-педагоги дискутують про те, як говорити з дитиною, як навчати, як бавитись, як піклуватися про її здоров′я і розвиток. В одному їхні думки сходяться – особистість і потреби маленьких членів суспільства вимагають максимальної поваги. Проте, ще не так давно  уявлення про виховання було зовсім іншим. На того, хто наважиться заглибитися в історію дитинства, чекає картина, що може здивувати, а подекуди й шокувати. Звісно, батьки любили своїх малюків та дбали про них і сто, і п’ятсот років тому. Однак у поняття “піклування” і “виховання” та навіть “дитина” й “дитинство” у минулі епохи вкладали  зміст, що кардинально відрізняється від сучасного».

 

Учасники проекту:

 

Олександра Ісайкова, кураторка виставки, старший науковий співробітник відділу графіки Музею Ханенків
Олена Шостак, завідувачка відділу європейської графіки Музею Ханенків
Людмила Кравченко, Марія Вишнивецька – наукові співробітники відділу європейського мистецтва Музею Ханенків
Олена Живкова, наукова редакторка, заступниця директора з науково-дослідної роботи Музею Ханенків
Катерина Диса, к.і.н., доцент кафедри історії НаУКМА, авторка книг «Історія з відьмами» й «Історія повсякденного життя у ранньомодерній Європі»

 

Вхід на виставку «Дитячий світ. Образ дитини в європейському мистецтві XVI-XIX століть» – вільний.