Про птахів і недовговічність – у новій виставці Романа Михайлова

19 квітня о 19:00 в рамках резиденції PortArtStudio у «Port creative hub» (м. Київ; вул. Набережно-Хрещатицька, 10А) розпочнеться виставка Романа Михайлова. Художник покаже недовговічність паперу, а головними героями його робіт стануть птахи.

 

Робота Михайлова з проекту

 

Експозиція складається з робочих матеріалів, експериментальних малюнків, а також завершених композицій із зображенням монументальних фігур на папері. На виставці глядач побачить зображення з велетенськими тілами, обтяженими своєю вагою і безпомічністю, а також невеликі силуети, комічні у своїх намаганнях  злетіти.

 

«Папір, як медіа – важливий елемент моєї творчості, мене цікавить його мінливість і можливість руйнування.  Одна з його властивостей  – недовговічність.  Отже, використання цього матеріалу дає можливість акцентувати увагу на важливості моменту», – коментує Роман.

 

Головні персонажі робіт – птахи. Вони скуті, схоплені в момент зусилля, який застигає в неможливості злетіти. Тут йдеться не про орнітологічні дослідження і не про вивчення природи ірраціональних фобій, а скоріше про закладений базовий страх. Проте зображувані фігури не трагічні, вони готові до примирення.

 

Роман Михайлов народився в Харкові (1989). Його роботи демонструвались на  багатьох  українських і міжнародних проектах, серед яких – ІІІ Одеська бієнале сучасного мистецтва (2013); проект «I am a dropintheocean» (Берлін, 2014); груповий проект «Папір. Світ. Ми» (Київ, 2015); груповий проект «Resentment» (Вільнюс, 2015); фестиваль «Ukraine –scenelibre» (Париж, 2015). Михайлов номінувався на Премію PinchukArtCentre 2015 та став володарем спеціальної премії BestInstallationAwardatSaatchigallery (Лондон, 2015). Живе і працює в Києві.

 

Проект Студії для молодих художників #PortArtStudio ініційований командою Платформи для сучасного мистецтва _PCA за підтримки Групи Компаній «Нові Продукти». Арт-студія буде діяти в Port creative hub на Подолі протягом 2016 року. За цей час планується реалізація восьми виставкових проектів. Раніше в рамках резиденції відбулася виставка Анатолія Бєлова.