Провідні архітектори та урбаністи стануть лекторами 11-го фестивалю CANactions

CANactions оголошує програму лекторів та спікерів 11-го Міжнародного архітектурного фестивалю.  Лекторами події стануть провідні архітектори та урбаністи світу.

 

Зокрема усі бажаючі зможуть почути і придбати книгу “батька урбанітски” Йена Ґела, який вперше приїде у нашу столицю презентувати свою книгу «Міста для Людей» українською.

 

Йен Ґєль народився у 1936 році у Копенгагені. Архітектор, професор та консультант з міського планування. Він зосередив свою кар'єру на поліпшенні якості життя в місті, переорієнтувавши міський устрій, зробивши його зручним, насамперед, для пішоходів, велосипедистів та громадського життя. Автор «Життя між будівлями», «Громадські простори – Громадське життя», «Нові міські простори», «Нове міське життя», «Міста для людей» та «Як вивчати громадське життя?». «Життя між будівлями» та «Міста для людей» обидві були видані більш ніж сорока мовами в усьому світі. У 2000 році з метою застосування теоретичних принципів у практичному плануванні він заснував компанію Gehl Architects. Основні проекти міського вдосконалення були здійснені для Копенгагена, Мельбурна, Сіднея, Лондона, Нью-Йорка та Москви. 

 

Тут і далі – фото з фестивалю CANactions 2017

Фотограф – Андрій Михайлів


Ще однин гість фестивалю – Маркус Апензелер із MLA+, Amsterdam Academy of Architecture, NLНародився в 1972 та виріс у Німеччині. Після закінчення навчання в Штутгарті та Чикаго з 2001 року працював у Нідерландах. У 2012 році разом з партнерами заснував власну фірму MLA +, яка має 8 офісів по всьому світу. Зараз компанія MLA + залучена у проектах по містобудуванню і плануванню та комісіях з архітектури в Європі, Азії, Африці та Південній Америці. Маркус є експертом з масштабних міських та архітектурних проектів у міжнародному контексті. Він постійний гість в Лондонській архітектурній школі AA, читає лекції в декількох школах Європи та викладає в Інституті Берлаге в Роттердамі. Він також пише з різних тем сучасного урбанізму та консультує компанії щодо того, як працювати в інших країнах та в інших культурних умовах. Своїми найбільш визначними проектами вважає Olympic Legacy Masterplan, London; Urban Development Strategy, Ekaterinburg; City Extension, Accra; Bao'An Regeneration Plan, Shenzhen.З 2017 року Маркус Апензелер призначений керівником магістерської програми «Урбанізм» в Амстердамській Академії Архітектури. 


Куратор-консультант фестивалю Харіс Піплас із ETH Zurich, Urban-Think Tank, CH, також виступить із лекцією на на найбільшій архітектурній події країни. Харіс Піплас (народився в Сараєво) є міським дослідником та планувальником. Він навчався та працював у Сараєво, Берліні, Копенгагені, Мілані та Цюріху. Зараз працює в Urban-Think Tank Chair of Architecture and Urban Design Вищої Технічної Школи Цюріха. Поточний фокус досліджень Харіса полягає у визначенні потенціалу для важливих майбутніх міських трансформацій у містах Центрально-Східної Європи. Він працював над розробкою інноваційних досліджень, практичних та навчальних моделей у співпраці з академічними, галузевими та політичними партнерами. Серед них U-TT Digital Urban Global Toolbox, ISTP (Інститутом Науки, Технології та Політики), Urbanisation Research Incubator та the Urban Simulation Game. Харіс був куратором павільйону «Сараєво зараз» на Венеційському архітектурному бієнале в 2016 році. Харіс є членом Young LeaderChair Switzerland в the Urban Land Institute, Номінант Aga Khan Foundation Award, а також радник ISOCARP, IFLA Europe, European ForumAlpbach, UN IPBES Н та інших організацій. 


Бенджамін Хоссбах, якого вже знають в Україні як організатора і голову журі Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів на кращу проектну пропозицію щодо об'єкта "Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні – Музей Революції Гідності". Також Бенджамін є засновником [phase eins]. Компанія застосовує багаторічний досвід та технічні знання у проведенні планових досліджень, координації процедур конкурентної боротьби та розробку стратегій посередництва у вирішенні конфліктів.Місія [phase eins]. – організація прозорих і надихаючих конкурсів, які призведуть до чесних закупівель та якісних розробок.Бенджамін вважає водночас викликом та досягненням своєї компанії понад 200 проектів у 18 різних країнах. Деякі з них є більш відомі, інші мали більший вплив на життя людей.

 


Маттіас Рамміг із Transsolar KlimaEngineering, DE, також гість і лектор фестивалю. Він міждисциплінарний архітектор; інженер, ентузіаст з питань сталого розвитку. Інженер вTRANSSOLAR Energietechnik, інженер-проектувальник в Daylight, експерт з питань теплового моделювання, дипломований розробник Passive House та LEED AP (BD+C). Нагороди та видатні проекти: German Sustainability Award 2015 with Freivogel Mayer Architects; Los Angeles Academy Museum of Motion Pictures разом з RPBW; Refurbishment of Camp Nou Stadium of the FC Barcelona у співпраці з Nikken Architects; Renzo Piano Building Workshop, Італія та інші.


Лекцію читатиме і Григорій Зотов Architectural Prescription, NL.З 2016 – засновник архітектурної студії "Architectural prescription", що базується в Амстердамі. Його напрямки роботи – це урбаністичне та архітектурне проектування; консалтинг з обчислювальної архітектури/параметрики для професійного проектування. У практиці застосовується прагматичний аналітичний підхід із використанням розширених обчислювальних методів для розробки проектів та процесів, в яких формою є функція. Він отримав цінний досвід працюючи у Architecten Cie, OMA, BIG, UNstudio та Zotov&Co. 


Лекторка головної сцени – Луіза Філ Хансен із SLA, NO. Луїза Філ Хансен – партнерка та керуюча директорка SLA Norway. Вона вивчала урбаністику та ландшафтне мистецтво в університетах Данії та Австрії. У 2014 році вона заснувала SLA Norway в Осло. Луїза відповідальна за деякі найбільші проекти SLA Norway, зокрема проектування відтворення міських просторів в Новому урядовому районі Осло. Вона орієнтується на створення безпечних, надихаючих та привабливих місць, де інтегроване попередження тероризму та безпека йдуть поруч з відкритими та демократичними громадськими просторами.


Творчий та креативний Кен Сміт, Workshop, USA, виступатиме із лекцією на цьогорічному CANactions.Кен Сміт – ландшафтний архітектор, урбаніст та художник з Нью-Йорку. Він створює ландшафти, особливо парки та інші громадські простори, як спосіб поліпшення якості міського життя. Його робота витісняє за рамки традиційних типологій створення ландшафтів, які спираються на різноманітні культурні традиції та впливи сучасної культури. Найвидатніші проекти: Museum of Modern Art Roof Garden у Нью-Йорку, Santa Fe Railyard Park, Нью-Мехіко, Village of Yorkville Park, Торонто та багато інших.

 


Український архітектор та засновиник CANactions – Віктор Зотов, ZOTOV&CO, UA, даватиме лекцію на фестивалі.У 1986 р. закінчив архітектурний факультет Харківського Інженерно-Будівельного Інституту. У 2004 р. засновник архітектурного бюро ZOTOV&CO. У 2008 р. засновник міжнародного архітектурного фестивалю CANactions. У 2015 р. співзасновник Школи Урбаністики CANactions.


Ще один спікер головної сцени – Томмі Мякінен, Helsinki Zürich Office, CH.Архітектор та міський планувальник, партнер у Helsinki Zürich Office. Його професійна діяльність обумовлена переконанням, що якість життя людей безпосередньо залежить від того, що їх оточує на роботі, вдома або в громадських місцях. Місія Helsinkizurich – створювати місця для гарного життя. Ключові проекти: Espoo Centre 2030 Vision (Espoo FI), Aviapolis Masterplan (Vantaa FI), Chäsimatt Mixed-Use Block (Rotkreuz CH), ELKZ Community Center (Zurich CH), Balboa Bar & Gym (Zurich CH); Нагороди: 2017 Winner Architectural Innovation Awards; Finland Build Magazine 2016 Winner Excellence in Urban Design; Switzerland Corporate LiveWire Award 2016 International Innovation Prize; School as a Service project & Innovation Awards etc. 


А також Міріам Німеєр, Helsinki Zürich Office, CH, FI. Архітекторка та урбан-дизайнерка,  засновниця та партнерка у Helsinki Zürich Office. Міріам була запрошеною професоркою у PBSA Düsseldorf, працювала дослідником у Institute of Urban Design при ETH Zurich та була тьютором числених міжнародних воркшопів. Дослідниця, яка працює в галузі архітектури, містобудування та планування, досвідчена в роботі у міжнародному контексті, в організації та управлінні колективною роботою, процесами та подіями. 


Приїжджає також Мартайн де Віт, Urban designer, NLМартайн Де Віт займається містоплануванням з 1999 року. Він отримав досвід роботи в архітектурних бюро Teun Koolhaas і Frits Palmboom. Де Віт був залучений до розробки регіональних планів, генеральних планів та міських планів по всіх Нідерландах. Як міський планувальник Мартайн працював над наймасштабнішими проектами міської адміністрації Амстердама з 2007 року. Його першочерговий внесок за останні 10 років полягає у декількох планах для району Zuidas (Амстердам), зокрема Zuidasdok, огородженні кільцевої автомагістралі та багатофункціональному будівельному комплексі Долини. 

Важливою складовю фестивалю CANactions є міжнародні воркшопи. Цього року їх буде 2: Як «тимчасові» проекти можуть започаткувати постійну співпрацю ( Організатори – Лондонський Фестиваль Архітектури ) та Connections From The Fringe( організатори – Платформа Architecture Fringe). Прийом заявок на участь вже відкритий. Дедлайн – 1 квітня.

 Родзинка фестивалю CANactions – це презентація книги  Йена Гела «Міста для людей» українською.CANactions у співпраці з видавництвом «Основи» здійснюєвидання бестселеру світової урбаністики «Міста длялюдей» Йена Ґeла українською. 


Презентація книги відбудеться на 11-му Міжнародному архітектурному фестивалі CANactions 21 квітня в Києві. Йен Ґeл вперше відвідає Україну, щоб представити «Міста для людей» українській аудиторії. 

Важливою складовою фестивалю є виставки. Цьогоріч це виставка «Минуле, Сьогодення, Майбутнє: про те, як бути архітектором вчора, сьогодні та надалі» від Itinerant Office – проект у форматі відео-інтерв'ю, спрямований на розуміння того, як змінюється професія архітектора з точок зору 11 голландських та італійських практик. Проект, який курує Itinerant Office – в рамках культурної програми New Generations – був реалізований завдяки підтримці Посольства Королівства Нідерландів в Італії та Фонду творчих індустрій Нідерландів. 

 

Виставка «Минуле, Сьогодення, Майбутнє» буде презентована на 11-му Міжнародному архітектурному фестивалі CANactions 20-21 квітня в Києві. На виставці представлені всі 33 короткі відео-інтерв'ю, веб-сайт з додатковою інформацією та зображенням кожної студії, залаштункових кадрів та повною транскрипцією інтерв'ю, зібраних в трьох різних брошурах. 

Також традиційно на фестивалі буде презентована відео програма, дитяча програма, дискусії, майстер-класи, конкурси та презентації від CANactions та багато іншого. 


Локації також вас здивують. Скоро про них більш на сайті фестивалю.