PULSE MIAMI BEACH 2018

Цього року VoloshynGallery вперше бере участь у міжнародному ярмарку сучасного мистецтва PULSE MiamiBeach, де представляє сольний проект української художниці Жанни Кадирової.

Усі зображення надані організаторами

 

PULSE – ярмарок-сателіт ArtBaselMiami, який відбувається щорічно на початку грудня у рамках ArtBaselMiamiWeek вже протягом чотирнадцяти років поспіль. PULSE спеціалізується на сучасному мистецтві, й одним з основних його пріоритетів є підтримка молодих галерей та художників. У 2018 році на PULSE презентують свої проекти понад 70 галерей з Канади, Китаю, Німеччини, Швейцарії, Японії, Північної Африки та інших країн з усього світу. Перелік учасників цього року поповнили 26 нових галерей, серед яких вперше бере участь українська галерея – VoloshynGallery.

 

VoloshynGallery представляє соло-презентацію Жанни Кадирової. Центральним проектом експозиції є «Маркет» (2017–2018 рр.), презентація якого вже традиційно відбувається у формі перформансу. У цій роботі авторка відтворює  атмосферу  типового  продуктового  кіоску с усіма його атрибутами: важільними терезами, пластмасовим стільцем, ящиками для овочів та фруктів тощо. Самі «продукти» Кадирова створює з різноманітних важких будівельних матеріалів: кахлів, бетону та натурального каменю. Пропонуючи відвідувачам стенду придбати арт-об’єкти на вагу, авторка порушує прийняті на арт-ринку правила ціноутворення на твір мистецтва та ставить питання щодо того, як формується наше уявлення про цінність, матеріальну чи духовну.

 

На PULSE MiamiBeachVoloshynGallery представляє оновлену, третю версію «Маркету». Вперше «Маркет» було реалізовано як інтервенцію до стерильної атмосфери ярмарку ART MonteCarlo у Монако у квітні 2017 року. Також він експонувався у рамках KyivArtWeek у травні 2018 року.

 

Згадане «оновлення» пов’язане з форматом site-specific інсталяції і виявляється у зміні набору «товарів». Зважаючи на тропічний клімат Маямі, авторка розширює асортимент свого «кіоску» екзотичними фруктами. Тож, окрім уже звичних ковбас та кавунів, на прилавку можна побачити папаю, карамболь, апельсини, мандарини та гранати. Формат site-specific дає про себе знати і в логіці ціноутворення, адже, за задумом художниці, ціна за 1 грам дорівнює локальній грошовій одиниці тієї країни, де відбувається презентація.

 

Крім того, у відвідувачів PULSE MiamiBeach є можливість познайомитися з серією «SecondHand» (2014–2017 рр.) авторства Жанни Кадирової. У рамках проекту буде представлено арт-об’єкт «Київська кінокопіювальна фабрика» – сукню на плічках, матеріалом для якого слугували червоні кахлі підлоги вже згаданої покинутої фабрики. Серія порушує питання майбутнього предметів та просторів з огляду на їхнє функціональне призначення.

 

Також на стенді представлені кілька об’єктів серії «Неявні форми» (2010–2012 рр.). У «Неявних формах» авторка надає фізичної форми об’єктам та явищам, що зазвичай є непомітними для ока та/або невідчутими на дотик. Так виліплені з цементу тіні вимикача викривають «удавану невидимість» впливу звичайних побутових електричних приладів, що, незважаючи на свою звичність та безпечність, втручаються до приватної сфери людини, і вплив цей має цілком реальні наслідки.