Робота Девіда Гокні може встановити новий ціновий рекорд на Christie’s

15 листопада на продажах післявоєнного і сучасного мистецтва в Нью-Йорку Christie's має намір виставити відому роботу Девіда Гокні «Портрет художника (басейн з двома фігурами)» 1972 року.

 

Девід Гокні. Портрет художника (басейн з двома фігурами), 1972

dwutygodnik.com


Картина, оцінена у 80 млн доларів, може встановити новий рекорд для Гокні — сьогодні найбільша сума за його роботу, продану на аукціоні, становить 28,5 млн доларів за твір "Тихоокеанське узбережжя і Санта-Моніка", проданий на Sotheby's минулої весни. Якщо продажі виправдають очікування, це також зробить 81-річного Гокні найдорожчим нині живим художником, проданим на аукціоні (наразі цей титул належить Джеффу Кунсу за його помаранчеву скульптуру «Надувна собака», продану на Christie's у 2013 році за 58,4 млн доларів).


Минулого місяця Катя Казакіна з видання Bloomberg повідомила, що портрет художника продається мільярдером Джо Льюїсом, валютним трейдером, у колекції якого — Пікассо, Матісс, Бекон і Фрейд. "Портрет художника" вважається однією з найважливіших робіт Гокні. Вона нещодавно з'явилася у пересувній ретроспективній виставці митця, що зокрема зупинялася в Галереї Тейт і в Музеї мистецтв Метрополітен.

 

Джерело: artnews.com