Російський акціоніст Павленський отримав політичний притулок у Франції

Пьотр Павленський, відомий російський політичний активіст, домігся політичного притулку у Франції, пише The Art Newspaper.

 

Адвокатка художника Домінік Бейрутер Мінков (Dominique Beyreuther Minkov) повідомила про це у Facebook 4 травня. "Прекрасний день ... притулок надано", написала службовиця, проілюструвавши допис фотографією себе з Павленським та його партнеркою Оксаною Шалигін. Павленський підтвердив, що вони отримали притулок інформаційному агентству "Інтерфакс".

 

Фото, опубліковане Домінік Бейрутер Мінков

 

Павленський і Шалигіна приїхали до Франції через Україну з двома своїми дочками в січні, після того як в минулому році актриса експериментального театру Teatr.doc звинуватила їх у сексуальних домаганнях. Вони були допитані поліцією в грудні і заявили, що їхня зустріч з нею була добровільною. 

 

Звинувачення в нападі, висунуті проти Павленського, відкрили дебати в соціальних мережах серед російської ліберальної інтелігенції, як з приводу його морального характеру, так і щодо проблеми сексуального насильства в цілому. Але його виступи проти російського уряду в останні роки також були охарактеризовані як блискучі соціальні коментарі і смілива політична активність.