School Of Visual Communication проведе безкоштовний лекторій про сучасне мистецтво

School of visual communication спільно з арт-простором Mezzanine розпочинає серію відкритих безкоштовних лекцій про сучасне мистецтво.

 

Ілюстрацію надано School of visual communication

 

26 травня о 19.30 медіатеоретик Яніна Пруденко прочитає лекцію «Людина з третім вухом. Мімезис в епоху високих технологій». Під час лекції Яніна Пруденко розповість, яким чином нові медіа впливають на розвиток візуального мистецтва та його сприйняття. Також вона дасть відповіді на запитання: що таке симбіоз сучасних технологій та класичних видів мистецтва? Хто такий медіахудожник й чи існує медіа-арт в Україні?

 

3 червня о 19.30 художниця Алевтина Кахідзе проведе вступну лекцію зі свого авторського курсу «Художникам і дизайнерам – як продукувати рішення, а не зображення». Алевтина Кахідзе розповість про альтернативні технології врегулювання конфліктів і проблем навколишнього світу з допомогою візуального мистецтва та дизайну. Вона також познайомить відвідувачів із арт-практиками сучасних художників, які використовують у своїх роботах принципи глибинної демократії: фасилітацію, медіацію та емпатію.

 

11 червня о 19.30 художниця та ілюстратор Ірина Костишина в форматі artist’s talk розповість про свої художні практики та теми, з якими вона працює. Особливу увагу вона приділить такому явищу, як утопія та її вплив на художнє середовище.

 

17 червня о 19.30 художник Юрій Кручак виступить із лекцією «Відеоінсталяція: історія розвитку». У рамках лекції Юрій Кручак розповість про історію виникнення та розвиток відеоінсталяції.  А також про специфіку цього жанру медіа-мистецтва та його можливості. Лекцію буде підкріплено численними прикладами.

 

25 червня о 19.30 керівник, викладач композиції в School of visual communication Наталія Синєпупова  прочитає лекцію «Колажність свідомості як основа сучасності. Порядок чи хаос? Колаж як пластичний прийом у мистецтві та дизайні». На лекції буде йтися про те, як колаж з індивідуальної художньої техніки перетворився на універсальний принцип побудови сучасної культури. І яким чином виникає нова мозаїчна, гіперреальна свідомість. На презентації можна буде побачити чимало ілюстрацій зі сфери мистецтва та дизайну.

 

1 липня о 19.30 мистецтвознавець і фотокритик Аліна Сандуляк прочитає лекцію «Сучасна фотографія: естетика deadpan photography». Аліна розповість про популярну з 1990-х років естетику deadpan photography. На лекції буде розкрито процес зародження і подальший розвиток цієї естетики, ідейна спадковість від німецьких фотографів Августа Зандера, Бернда і Хілли Бехер, Дюссельдорфської школи фотографії та інших. Лекторка разом з аудиторією спробує дати відповідь на питання, чи є така естетика в українській фотографії.

 

Всі заходи лекторію пройдуть в арт-просторі Mezzanine (м. Київ; вул. Нижньоюрківська, 31; 3-й поверх). Вхід – вільний. Додаткову інформацію можна отримати, написавши на електронну пошту info@svc.com.ua або за телефонами: +38 (044) 272 27 29, +38 (097) 986 38 39.