Шаї ЛаБафу довелося відстоювати свою мистецьку акцію проти Трампа

Відомому американському актору та перформеру Шаї ЛаБафу довелося вступити в сутичку з прибічником Трампа, який спробував зірвати його мистецьку акцію "Йому не вдасться нас роз'єднати" (англ. He will not divide us). "Йому не вдасться нас роз'єднати" — остання колаборація ЛаБафа з митцями Настею Саде Ронкко (Nastja Säde Rönkkö) та Люком Тернером (Luke Turner).

 

У рамках акції, спрямованої проти новообраного американського президента Дональда Трампа, 20 січня 2017 року, у день інавгурації, біля Музею рухомого зображення (Museum of Moving Image) у Нью-Йорку була встановлена камера, яка транслюватиме відео онлайн протягом наступних чотирьох років, до нових виборів. Кожен охочий доучитися до цього мистецького жесту може прокричати його гасло на камеру, разом з іншими протестувальниками, які не баряться збиратися біля Музею.

 

Фото: The Boston Globe

 

23 січня акцію ЛаБафа спробував зірвати невідомий чоловік, расист і прибічник нового президента, який почав повторювати на камеру число 14, за яким стоять чотирнадцять слів гасла неонацистського ідеолога Девіда Лейна:  «Ми мусимо забезпечити існування нашого народу і майбутнє для білих дітей» (англ. We must secure the existence of our people and a future for white children).

 

У відповідь на одіозний випад, Лабаф почав кричати фразу "Йому не вдасться нас роз'єднати" просто на вухо расиста, відштовхуючи його від камери. Палка сутичка, яку можна побачити на відео у мережі, тривала кілька хвилин. Зрештою, самотній прибічник Трампа полишає спроби відстояти свою ідеологію й почати бійку і йде. 

 

Джерело