Школа Перфомансу у Львові запрошує учнів

Із 1 по 8 вересня 2018 р. в рамках фестивалю «Дні Мистецтва Перфоманс у Львові» працюватиме Школа Перфомансу. Це єдиний в Україні навчальний майданчик, де можна перейняти досвід в авторитетних майстрів арт-перфомансу з усього світу.


Цьогорічна Школа перфомансу – це цілісний цикл майстер-класів, найбільшою цінністю яких є індивідуальний результат кожного учасника. Школа пропонує навчальний процес, відкритий для будь-яких форм та обставин, пов’язаних із мистецтвом дії, а отже вона не є закритою лабораторією. На завершення навчання, учасники Школи зможуть презентувати власні ідеї в рамках фестивалю.

 

«Навчальна практика оприлюднена широкому загалу у формі відкритого показу робить львівський проект однією з найбільш оригінальних презентацій мистецтва перфоманс в Європі. Конфронтація наймолодших перфомерів з досвідченими учасниками міжнародного мистецького руху, зокрема, з Іспанії, Великої Британії, Ізраїлю, України, Індонезії і Польщі дає плоди у вигляді нових контактів та обміну інформацією, що є безцінним для розвитку мистецтва», Януш Балдиґа, куратор Школи Перфомансу.

Усі зображення надані організаторами

  

Щороку Школа розвиває навчальні пропозиції, даючи можливість співпрацювати з новими викладачами, митцями, які реалізують оригінальні авторські практики. Результатом такої стратегії стає збагачення досвіду учасників школи.  В рамках цьогорічної Школи Перфомансу навчання буде проходити в трьох групах, майстер класи будуть проводити досвідчені перфомери: Януш Балдиґа з Польщі, Бартоломе Феррандо з Іспанії, Мартін Віаль з Франції.

 

Школу супроводжуватимуть  виступи перфомерів  з України – Антон Саєнко, Костянтин Зоркін, з Ізраїлю – Ліор Каріель (Lior Kariel), Ґаліа Павліченко (Galia Pavlichenko), з Франції – Мартін Віаль (Martine Viale), Паскаль С’яп (Pascale Ciapp), а також Януш Балдиґа з Польщі, Зиґмунд Скард (Sigmund Skard) з Норвегії та Бартоломе Феррандо (Bartolomé Ferrando) з Іспанії.

 

Навчання в Школі Перфомансу та покази перфомансів відбуватимуться з 1 по 7 вересня. На закінчення фестивалю відбудеться відкрите обговорення підсумків проекту серед учасників Школи та аудиторії фестивалю. Зголошуватись до Школи Перфомансу можна від 10 серпня до 23 серпня 2018 року, заповнивши електронну форму за адресою. Основним критерієм відбору буде особиста мотивація потенційних учнів. Відповідь надійде до 25 серпня.

 

Більше про програми майстер класів в додатках або на сайті lvivartlab.com.  

 

Основна локація фестивалю: галерея Дзиґа, вул. Вірменська, 35

 

Куратори: Володимир Кауфман (Україна), Януш Балдиґа (Польща)

Арт-директор – Ліда Савченко-Дуда (Україна)

 

Організатори та партнери фестивалю: Львівська міська Рада,  Мистецьке об’єднання Дзиґа, Вірменська-тридцять п’ять (Львів),  Польський інститут в Києві,  Посольство держави Ізраїль в Україні, OCA  Офіс для сучасного мистецтва Норвегії,  Альянс Францез Львів.

 

Довідка:

Школу Перфомансу започатковано 2009 року з ініціативи досвідченого митця та викладача професора Януша Балдиґи, і працює вона щороку в рамках фестивалю «Дні Мистецтва Перфоманс у Львові». Школа Перфомансу має на меті стимулювати розвиток мистецтва перфоманс в Україні. Щороку її випускниками є близько 50 учнів з різних міст України.

 

Школа Перфомансу – це відкритий мистецький проект, що демонструє широкий діапазон напрямків та технологій арт перфомансу.  Львівська Школа Перфомансу дає унікальну можливість в Україні навчатись мистецтву перфоманс від провідних майстрів цього жанру, адже в українських вишах перфоманс ще не вивчають.