Швейцарські пейзажі Біллі Чайлдіша

21 лютого в берлінській галереї Neugerriemschneider відкрилася персональна виставка Біллі Чайлдіша. Нові картини художника демонструють  його екзистенційну взаємодію з природою та людським досвідом.

 

 

Наприкінці літа минулого року Чайлдіш провів тривалий період часу в регіоні Енгадин (Швейцарія), вивчаючи унікальні альпійські пейзажі на міфічній полонині. Приголомшений красою гірського оточення, він переносить ці спогади у свої нові роботи. Велика картина, на якій зображено художника і його сина після підйому до хатини італійського художника Джованні Сегантіні, займає ключове місце у виставці. «Ця картина, насправді, не портрет. Вона про любов та стосунки», – запевняє Чайлдіш. – «Вона – про батька і сина, про їхнє задоволення від спілкування та про диво життя».

 

 

Художник малює темні пейзажі в горах під небесами, панорами гірських вершин, автопортрети. Одна з картин, – «Едельвейс» (2014), – показує Біллі із застиглими, майже скульптурними рисами обличчя та в піджаці, прикрашеному квіткою едельвейса. У своїх роботах художник також показує гармонію з природою, ілюструючи її ретроспективою походів через Атлаські гори кілька років тому.

 

 

 

 

У роботах Чайлдіша є натяк на трансцендентну духовність дерев. На багатьох картинах зображені масивні стовбури у полях чи горах, які символізують ізоляцію. Алегорію сили природи передає пейзаж з вогненно-червоним забарвленням, на який Чайлдіша надихнув японський художник XIX століття Утагава Хіросіге.

 

 

Біллі Чайлдіш – художник, поет і музикант. Останніми роками його роботи були відзначені на численних міжнародних персональних та групових виставках.

 

Показ робіт художника в галереї Neugerriemschneider триватиме до 4 квітня.

 

Джерело: artaddict.net