Швейцарський джазовий фестиваль об’єднається із вуличними художниками?

Розробником візуального стилю наступного джазового фестивалю в Монтре (Швейцарія) може стати Бенксі або хтось інший із відомих вуличних художників. Таке припущення висловив нинішній генеральний директор проекту Матьє Жатон.

 

Кіт Харінг. Плакат джазового фестивалю в Монтре (1983)

 

«Я буду надзвичайно радий, якщо ми попрацюємо із стріт-артом. Це те, чого ми ще не робили», – повідомляє Жатон. – «Ми працювали з багатьма сучасними художниками, але зараз мені хочеться заглибитися в підпілля, зійтися з мистецтвом вуличного покоління, поекспериментувати з графіті. Участь Бенксі в цьому була б справжнім переворотом!».

 

Від початку 1980-х до створення дизайну фестивалю в Монтре доклали руку чимало відомих митців, серед яких – Кіт Харінг, Енді Ворхол та ін. Візуальне «обличчя» для нинішнього, 50-го заходу створив місцевий дизайнер Джованні Ріва. У той же час дизайнер Йодзі Ямамото працює над оформленням японського відгалуження фестивалю, який вперше відбудеться в країні в жовтні. До речі, ще одним художником, з яким фестивалю хотілося б попрацювати у майбутньому, Жатон називає японця Такаші Муракамі.

 

Фестиваль джазової музики проводиться в Монтре від 1967-го. Матьє Жатон замінив на посту генерального директора засновника проекту Клода Нобса, який помер у 2013 р.

 

Вчора ART UKRAINE писав про те, що найбільша «вулична галерея» Бенксі в Австралії припинила своє існування.

 

Джерело: blouinartinfo.com