Sotheby’s Paris анонсував масштабні продажі колекції Берже і Сен-Лорана

Маєток П'єра Берже, коханого Іва Сен-Лорана і співзасновника знакової імперії дизайну, піде з молотка в Sotheby's Paris у жовтні.


Після смерті Сен-Лорана у 2008 році Берже продав значну кількість їхньої колекції на аукціоні Christie's, щоб зібрати більше 483 мільйонів доларів для фінансування двох культурних фондів, присвячених дизайнеру. Продаж колекції став знаковою подією, колекція Берже і Сен-Лорана стала найціннішою колекцією, проданою на аукціоні.

 

Бізнесмен П'єр Берже на фоні портрета Іва Сен-Лорана, створеного Енді Ворголом

Фото: artnet.com / Photo courtesy Stephane de Sakutin/AFP/Getty Images


Коли Берже помер у вересні минулого року в віці 86 років, він залишив по собі ще більше творів мистецтва та дизайну і інших об'єктів. Тепер Sotheby's готується виставити на аукціон частину еклектичної колекції пари, починаючи зі спеціального триденного аукціону в кінці жовтня, де понад 800 партій — від антикваріату до сучасного мистецтва і будинків бізнесмена в Нормандії, Провансі, Марокко та Париж буде продано.


У грудні, на додаткових спеціальних продажах виставлять знамениту колекцію книг і рукописів Берже з його вражаючої бібліотеки, а в 2019 році будуть оголошені інші додаткові аукціони.


Значна частина виручених коштів потрапить до заснованих Берже фондів — Фонду П'єра Берже—Ів Сен-Лорана в Парижі і Фонду Жардін Мажорель в Марракеші.

 

Джерело: artnet.com