Спецпроект Юрія Соломка «Малевич. ХХ століття»

10 жовтня у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкриється Спецпроект Юрія Соломка «Малевич. ХХ століття», організований Аrt Ukraine Gallery.

 

Новий проект Юрія Соломка «Малевич. ХХ століття» має узагальнюючий погляд в минуле – на межу ХІХ – ХХ століть і початок ХХ століття. Політична та економічна кризи в Європі принесли світову війну, розвал імперій, утворення держав, революцію 1917 року. Саме в цей час в Російській імперії з’являється нове революційне мистецтво. Найбільш яскравим стає «Супрематизм» киянина Казимира Малевича. З появою цього явища стало зрозумілим, що настала нова епоха.

Зображення надане організаторами

  

Ю. Соломко у своїх роботах виокремлює з історії і цитує супрематичні роботи Малевича як символ нового мистецтва не менш символічним предметом ХХ століття – солдатським чоботом. Нове століття наступило на минулу епоху, обрамлену в бароковий багет і роздавило її, перетворивши в багнюку під підошвою історії. Художник відобразив головну рису мистецтва ХХ століття – переломний крок.

 

Фарфор, як матеріал,  обраний для втілення задуму не випадково. Агітаційний фарфор і роботи Малевича в цій техніці стали одними із натхненників автора на цю серію робіт.

 

Проект втілено в партнерстві із Національним музеєм українського народного декоративного мистецтва, журналом ArtUkraine за підтримки юрідичної компанії Кредо-Класик.

 

Відкриття вистаки вібудеться 10 жовтня 18.00 - 21.00

Національний музей українського народного декоративного мистецтва

м. Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 29.

www.mundm.kiev.ua

Музей: 10.00 - 18.00, вихідний – вівторок.

Каса: 10.00 - 17.15

Останній понеділок кожного місяця – день відкритих дверей.