США перекриває кисень ІДІЛ на арт-ринку

Сенат Сполучених Штатів Америки обмежив ввіз до країни творів мистецтва із Сирії. Представники однієї з палат законодавчого конгресу США вважають, що вони можуть стати об’єктом махінацій для «Ісламської держави».

 

Цитадель Пальміри, зруйнована ІДІЛ

 

Культурні артефакти із Сирії потрапляли на американський арт-ринок з минулого року. З того часу з’явилися припущення, що вони можуть бути захоплені ІДІЛ і використовуватися в цілях бойовиків. До останнього моменту законодавці США пропонували різні варіанти вирішення ситуації включно із військовим. Однак вирішальним аргументом для прийняття обмеження імпорту стала доповідь культурних активістів під робочою назвою «#CultureUnderThreat» («Культура під загрозою»).

 

Документ підготували декілька громадських організацій, серед яких – Коаліція старожитностей, Азійська спілка та Інститут Близького Сходу. «Бездіяльність влади США робила ринок країни відкритим для імпорту сирійських старожитностей. Таким чином він був потенційним джерелом фінансування терористичної організації», – йдеться у звіті.

 

Разом із тим прийнятий закон містить поправку, за якою до Америки можуть ввозитися лише ті сирійські пам’ятки, яким загрожує небезпека на батьківщині.

 

Наприкінці березня з’явилася інформація про те, що у звільненій від бойовиків «Ісламської держави» Пальмірі розпочнуть відновлювати культурні реліквії.

 

Джерело: www.nytimes.com