Столичний пам’ятник Леніна замінить мексиканка

Фонд ІЗОЛЯЦІЯ назвав переможця конкурсу в рамках проекту «Суспільна угода», що передбачає пошук альтернативи зруйнованому пам’ятнику Володимира Леніна в Києві. Ним стала мексиканська художниця Синтія Ґутьєрес (Cynthia Gutierrez).

 

 

Синтія Ґутьєрес, мисткиня з Гвадалахари (Мексика), запропонувала побудувати навколо постаменту сходи, щоб кожна людина відчула рух історичних символів – від піднесення до занепаду та забуття. «Моя робота має на меті поставити під сумнів усталені схеми, що нас оточують», – пояснює художниця. Синтія Ґутьєрес сподівається, що її проект спровокує дискусію та рефлексію щодо нав’язування пам'яті, системних помилок, порожнечі, ідентичності та захоплення простору.

 

На початку липня її інсталяція «Населяючи тіні» постане навколо постаменту на місці пам’ятника Леніну на бульварі Шевченка в Києві під час проведення «Суспільної угоди». Також у проект увійдуть виставка, дискурсивна програма та мистецька інтервенція.

 

За час проведення конкурсу було отримано 21 заявку від художників та мистецьких колективів з усього світу: 8 – з України, 2 – з Мексики, по одному з Польщі, Болгарії, Чилі, Іспанії, Бельгії, Латвії, Таїланду, Киргизстану, Росії, Нідерландів та Швейцарії. Серед індивідуальних митців – 6 жінок та 13 чоловіків.

 

Джерело: izolyatsia.org