Сучасні портрети «Обличчям до обличчя»

В галереї Bob van Orsouw у Цюриху проходить групова виставка під назвою «Обличчям до обличчя». У ній беруть участь такі художники, як Філіп Аккерман, Антон Хеннінг, Клаас Клустербоер, Стефан Мельцль, Пол Моррісон, Джуліан Опі, Альбрехт Шнайдер.

 

Стефан Мельцль

 

Портрети завжди були помічниками пам’яті, переносячи у вічність навіть смерть. З початку історії людства особливою вірою в портретні зображення відзначалися магія та спіритизм, але з винаходом фотографії в ХІХ столітті їхня важливість поступово втратилася. Однак пізніше портретний живопис повернув свій «вплив» творчістю імпресіоністів, експресіоністів, сюрреалістів, футуристів, а згодом перейшов у фотореалізм та гіперреалізм.

 

Антон Хеннінг

 

Антон Хеннінг

 

Акцент у таких творах змістився на мальовничість, але ключовим атрибутом портрету як такого навіть у абстракції та сюрреалізмі залишилося створення копії. У зв’язку з цим пошук істини або реальності залишається для портретистів відправним пунктом.

 

Філіп Аккерман

 

Філіп Аккерман

 

Виставка  «Обличчям до обличчя» відповідає на запитання про те, що живопис може протиставити цифровій епосі. Роботи художників експозиції пропонують найрізноманітніші сучасні інтерпретації концепції портрета. Вони ніби справді розміщують їх «обличчям до обличчя», спонукаючи до діалогу та підкреслюючи ідентичність кожного твору.

 

 

 

 

Виставка портретів у галереї Bob van Orsouw триватиме до 21 березня.

 

Джерело: artaddict.net