Суспільна угода 2017: переміг проект "Ритуал природи" (Мексика)

Фонд ІЗОЛЯЦІЯ оголошує переможця міжнародного конкурсу Суспільна угода 2017 на проект тимчасової мистецької інтервенції на місці колишнього пам’ятника Леніну в Києві: за результатами народного голосування переміг проект Ритуал природи мексиканської художниці Іси Каррільйо, який буде реалізовано з 3 по 17 травня 2017.

 

Читати також: Синтія Гутьеррес: «Я кидаю виклик світу» (інтерв'ю з переможницею конкурсу Суспільна угода 2016)

 

Ідея проекту Ритуал природи полягає у зверненні до цілющих сил природи: порожній п’єдестал пропонується вкрити живим розмарином. Іса Каррільйо пропонує нейтралізувати ідеологічну напругу навколо вакантного постаменту й запрошує містян на пошуки внутрішньої рівноваги та спокою. Наприкінці проекту рослини буде передано всіх охочим.

 

Проект інсталяції "Ритуал природи" Іси Каррільйо

 

«Мені здається символічним, що за результатами народного голосування було обрано проект, який акцентував ідею очищення за допомогою природи складного у багатьох відношеннях місця, де за часів Другої світової війни стояла шибениця, а пізніше – пам’ятник Леніну. Цей вибір також свідчить і про те, що киянам бракує зелених зон у центрі міста. Хай тимчасово, але така зона з’явиться замість мармурового п’єдесталу», – коментує результати народного голосування кураторка проекту Суспільна угода 2017 Катерина Філюк.

 

Нагадуємо, народне голосування тривало з 3 по 9 квітня, усім бажаючим пропонувалось віддати голос за один із 4-х проектів, попередньо відібраних міжнародним журі конкурсу Суспільна угода 2017. За Ритуал природи Іси Каррільйо проголосували 38,5% респондентів, на другому місці опинився проект українського художника Микити Шаленого Героїв не існує (31,1%), на третьому – Мені потрібен герой сербки Мілени Вучковіч, а проект De Pedestal дуету Afterall (Італія) зібрав 14,3% голосів.

 

Проект інсталяції "Ритуал природи" Іси Каррільйо

 

Відкритий міжнародний конкурс на проект мистецької інтервенції на місці пам’ятника Леніну на бульварі Тараса Шевченка Суспільна угода 2017 тривав з 23 лютого по 25 березня 2017 року. У результаті було отримано 37 заявок з 18 країн світу.

 

Тимчасову інсталяцію Іси Каррільйо Ритуал природи буде реалізовано фондом ІЗОЛЯЦІЯ на місці колишнього пам’ятника Леніну з 3 по 17 травня 2017 року.

 

* * *

Іса Каррільйо народилася 1982 року в Мексиці. Її практика знаходиться під впливом містицизму та ґрунтується на дослідженні графології, астрології, нумерології. В 2015-2016 роках виграла грант Програми стимулювання художнього розвитку в штаті Халіско, Мексика.

 

Суспільна угода – проект фонду ІЗОЛЯЦІЯ, що розпочався 2016 року і є спробою створення дискусійного простору між мистецькою спільнотою, суспільством та владою для обговорення статусу та функціювання пам’ятних об’єктів у міському середовищі на прикладі пам’ятника Леніну в Києві.