Сюжети з життя Малевича розкажуть на лекції в Києві

Ініціатива «Коло Малевича» запрошує на лекцію «Сюжети про Малевича» кінематографістів та представників арт-спільноти. Лекція була запланована після першої робочої зустрічі, метою якої було започаткувати низку кіно, ТВ, мультимедійних проектів (колективних та індивідуальних) присвячених особистості Казимира Малевича, його творчості та дослідженням. На лекції дослідниця творчості Малевича, упорядниця книги «Казимир Малевич. Київський період 1928-1930», засновниця ГО «Інститут Малевича» Тетяна Філевська запропонує сюжети з життя та творчості найвідомішого киянина у світі. 

 

Твір Казимира Малевича

Малевич – найвідоміший киянин у світі, іменем якого можуть назвати головний аеропорт країни, залишається досі маловідомим для більшості українців. Народився та охрещений в Києві, учень Київської рисувальної школи Миколи Мурашка, професор Київського Художнього Інституту у 1928-1930, Малевич публікував свої статті у київській та харківській пресі, мав останню виставку в Києві та мав набір перебратись сюди назавжди. Сьогодні у світі Малевич – один з найвагоміших художників ХХ століття, роботи якого стали гордістю найбільших музеїв світу. 

Україна повертає собі втрачену культурну пам’ять, вирізану радянською цензурою і розстріляну маузерами, через яку сучасна культура не може повноцінно функціонувати та розвиватись. Казимир Малевич – сторінка цієї втраченої пам’яті, повернення якої поверне нам самих себе. 

«Коло Малевича» – громадська ініціатива для започаткування Інституту Малевича в Києві.

Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації.
Реєстрація триває до 18 грудня

Організатори: Коло Малевича
За підтримки: Культурного Проекту, Центру Довженка.

 

Лекція «Сюжети про Малевича» відбудеться 19 грудня о 19.00.
Адреса: Освітня станція 31В1, вул. Пушкінська 31, ст. Метро Площа Льва Толстого.