Taschen видав фотокнигу «Стів МакКаррі: Афганістан»

В авторитетному німецькому видавництві мистецької літератури Taschen вийшла друком книга «Стів МакКаррі: Афганістан», присвячена фоторепортажам відомого американського фотожурналіста, члена Magnum Photos Стіва МакКаррі.

 

Афганістан — країна, переповнена племінним суперництвом та колоніальними війнами, виснажена геополітичним конфліктом. Афганці завжди називали свої гори «землею повстань». Впродовж майже чотирьох десятиліть Стів МакКаррі регулярно їздив до Афганістану, аби з рідкісним співчуттям закарбувати образи місцевих жителів, вихоплюючи їх із хаосу та війни.

 

Сторінки видання «Стів МакКаррі: Афганістан»

Taschen


Його найвідоміший портрет «Афганська дівчинка» (1984 р.) прикрасив обкладинки журналів по всьому світу, являючи дивовижну витонченість та гідність. Як і багатьом іншим роботам МакКаррі, портрету притаманні позачасовість та мальовничість, що повністю суперечать політичним обставинам, за яких фотографія була створена.

 

Стів МакКаррі. «Афганська дівчинка» (1984 р.) 

wright20.com


Стів МакКаррі завжди наражався на небезпеки, які є невід'ємною частиною «дорожнього» життя для фотографів. Впродовж подорожей він часто насмілювався виходити за межі, зазвичай, з великим ризиком; під час його першої поїздки до Афганістану в 1979 році фотографу довелося перетинати кордон з Пакистану разом з контрабандою, перевдягнувшись в етнічне афганське вбрання.


Цю подорож на підступні та непередбачувані землі, контрольовані в різний час моджахедами, радянськими військами і талібами, МакКаррі здійснював багато разів. Безліч інших фотографів послідують його шляхом, але ніхто не повернеться з такими довершеними фотоматеріалами.

 

Обкладинка видання «Стів МакКаррі: Афганістан»

Taschen


«Вони горді люди, з прямим поглядом, що дивиться рівною мірою з презирством та цікавістю: це обличчя, як чоловіки, так і жінки, котрі позирають так зухвало з чарівних фотографій Стіва», — говорить про нове видання Вільям Далрімпл.

 

Джерело: Artdaily