“Тіні” Енді Воргола вперше за 20 років покажуть у Нью-Йорку

Цього літа жителі Нью-Йорка матимуть подвійну дозу Енді Воргола.


На додаток до довгоочікуваної ретроспективи відомого митця у нью-йоркському Музеї американського мистецтва Вітні, Фонд Dia Art планує амбітне возз'єднання монументальних "тіней" Воргола. У жовтні цього року в Мангеттені, у офісі бренду Calvin Klein, буде представлено десятки робіт із масштабної серії, які художник створив, аби заповнити виставковий простір від краю до краю, позиціонуючи "Тіні" як єдиний твір (уся серія включає 102 роботи, що рідко виставляються разом, але очікується, що на майбутній виставці буде показано близько 50 творів).

 

Фото: artnet.com


Подібно до знаменитих графічних портретів Мерілін або Мао, в основі "Тіней" — ідея нав'язливого повторення: дві фотографії, що зображають тіньові форми, друкуються знову і знову в яскравих відтінках аквамаринового, фіалкового, коралового і жовтого. Досвід споглядання цієї серії майже унікальний — більшість інших серій Воргола були розділені і розпродані, що робить майже неможливим їхнє возз'єднання.


«Ми всі думаємо про Воргола як про художника, який працював із серійними зображеннями, і ми часто можемо зустріти ці зображення, але рідко можна побачити, як він сам презентував свої твори, — зауважила директорка Фонду Dia Art Джессіка Морган в інтерв'ю artnet News. — Це ідея такого собі нескінченного розмаїття у схожості».

 

Фото: artnet.com


Кожен раз, коли Фонд Dia Art показує "Тіні", куратори розвішують роботи в тому ж порядку, у якому їх колись розмістили помічники Воргола Ронні Катроун і Стівен Муеллер. (Кількість робіт варіюється в залежності від розміру кімнати.) І хоча твори можуть на перший погляд виглядати однаковими, одночасне споглядання усієї серії дозволяє глядачеві оцінити тонкі відмінності, властиві процесу шовкографії.

Джерело: artnet.com