Триб’ют Ротко в стилі медіа-арту

«Tribute to Rothko» – нова виставка художника Аскольда Кучера. Її приурочено до 45-річчя з дня трагічної смерті культового американського художника Марка Ротко. Вернісаж проекту – 24 червня о 18:00 в галереї «Триптих АРТ» (м. Київ; вул. Десятинна, 13).

 

Аскольд Кучер. «#19» (з проекту «Tribute to Rothko»)

 

За словами куратора виставки Романа Ганкевича, «Tribute to Rothko» суттєво відрізняється від попередніх експозицій Кучера. Якщо раніше художник вільно експериментував і створював своєрідну живописну «абетку» візуального коду ультразвуку, то тепер у нього бачимо чітко визначену мету і концепцію. Вивчивши властивості візуалізації ультразвукових частот, він поставив перед собою завдання досягти внутрішньої кольорової вібрації речовини, подібної до тої, що її творив Ротко.

 

Аскольд Кучер. «#34-36» (з проекту «Tribute to Rothko»)

 

Візуальна мова Марка Ротка склалася у 1950-х роках. У цей час художник відмовляється від назв і нумерує свої картини, а також починає писати великі за розміром вертикальні полотна. Ротка вважають творцем теорії живопису колірного поля. Він писав портрети та міські ландшафти, працював у різних техніках, врешті прийшовши до живопису «мультиформи» – суміщення на полотнах декількох колірних площин.

 

Аскольд Кучер. «#30» (з проекту «Tribute to Rothko»)

 

Ультразвукова графіка Аскольда Кучера – це жанр медіа-мистецтва, де монохромне чи кольорове зображення, яке можна побачити через електронний інтерфейс, створюється за допомогою звукових хвиль високої частоти, що перевищують межу слухового сприйняття людини і дозволяють показати невидимі структури всередині певного фізичного тіла.

 

Аскольд Кучер народився 1962 року в місті Бориславі. Закінчив Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького. Кандидат медичних наук, доцент кафедри променевої діагностики. Роботи художника виставлялися в галереях Львова та Києва, зокрема – в Малій галереї Мистецького Арсеналу (2014).

 

Аскольд Кучер. «#19» (з проекту «Tribute to Rothko»)

 

«Tribute to Rothko» від Аскольда Кучера триватиме в галереї «Триптих АРТ» до 7 липня.

 

Інтерв’ю з Аскольдом Кучером можна почитати на сайті ART UKRAINE.