«Twentyfourteen»: виставка британської художниці в новій галереї Києва

29 травня нова київська галерея  «TAUVERS GALLERY INTERNATIONAL» запрошує на свою першу виставку – «Twentyfourteen». В неї увійшли роботи художниці Кетрін Тайлі з Великої Британії.

 

Кістяк проекту складають чотири картини Тайлі, що створені в 2014 році та відображають його головні події. «Україна» – поєднання національних візерунків і орігамі, що показує Україну «в добрі часи». Твір «Так/Ні» навіяний референдумом у Шотландії за відділення від Об’єднаного Королівства та має вигляд національної шотландської тканини – тартану. «МН17» нагадує про авіакатастрофу літака із громадянами Нідерландів над Україною, зображуючи сцени з голандського побуту та подій на Майдані на кахлях. Картина «Ебола» є алюзією на хворобу з Африки, на якій можна розгледіти малюнки шприців, вірусів і кажанів, що переносять вірус.

 

Кетрін Тайлі. «Україна»

 

Кетрін Тайлі. «Так/Ні»

 

Кетрін Тайлі. «МН17»

 

Кетрін Тайлі. «Ебола»

 

Експозицію «Twentyfourteen» доповнено серією картин Кетрін Тайлі, стилізованих під голандську та українську вишивки. Також в неї входять роботи з циклів «Блакитний шлях» і «Блакитні блоки», які стали для мисткині початком художнього дослідження оптичних ілюзій.

 

Кетрін Тайлі. Картина з українською вишивкою

 

Кетрін Тайлі народилася у Великій Британії в родині художників. Закінчила бакалаврат з напряму «Образотворче мистецтво» в Університеті Ланкастер (Англія). Протягом 27 років вона разом з родиною жила за межами батьківщини: на Середньому Сході, у Західній Африці, в Нідерландах. Зараз Кетрін живе і працює в Києві.

 

Кетрін Тайлі. «Блакитні куби» («Blue Cubes»)

 

Виставка  «Twentyfourteen» триватиме в «TAUVERS GALLERY INTERNATIONAL» (м. Київ; вул. Ольгинська, 6) до 14 червня.

 

Джерело: pete-art.com