У 2018 році з’явиться медіа-проект, присвячений родині Якутовичів

У 2018 році планується запуск медіа-проекту Yakutovych Academy, присвяченого родині Якутовичів.

 

Yakutovych Academy – медіа-проект нового формату про українську культуру, мистецтво та соціум. Автори проекту прагнуть зробити їх ближчими й зрозумілішими завдяки веб-платформі, яка є доступною для кожного та дозволяє знайти інформацію, що досі схована в академічних дослідженнях чи приватних колекціях.

 

Читати також: Георгій Якутович і Карпати

 

За допомогою Yakutovych Academy реалізуються одразу декілька цілей.

 

Георгій Якутович. 1960-ті роки. З колекції Сергія Якутовича

 

По-перше, медіа-проект переводить образи української культури та мистецтва у більш сучасну та актуальну форму, позбавляє глядача відчуття застиглості цих понять.

 

По-друге, Yakutovych Academy надає можливість як самоосвіти, так і корисного дозвілля. Інтерактивні сюжетні лінії, відео, анімації та зображення – все це сприятиме подачі матеріалу в оригінальній формі.

 

Читати також: «Як у Тіні» – книга про книгу

 

Однак найголовніше – Yakutovych Academy діє навколо унікальної, однак досі малодослідженої династії художників Якутовичів, які активно творили протягом 1950-х–2010-х років. Якутовичі зібрали у своїй історії найвизначніші імена епохи, вмістили у творчості провідні естетичні та філософські ідеї, а їхнє життя стало справжнім віддзеркаленням різних культурних періодів. Тобто, тільки торкаючись одного з аспектів біографії Якутовичів, медіа-проект буде здатен розповідати про набагато ширші та значущі речі.

 

Дитячі радощі. Іван і Марічка, ілюстрація до книги «Тіні забутих предків», 1965, дереворит

 

Робота з колективною пам’яттю та культурними кодами ще потребує відкриття нових методів актуалізації, і Yakutovych Academy стає одним з таких прикладів. Простою мовою медіа-проект буде розповідати широкій аудиторії про важливі речі.

 

Читати також: Пиры. Посвящается Сергею Якутовичу

 

Як працюватиме веб-сайт? Щомісяця він буде оновлюватися свіжим епізодом, який розкриватиме один з аспектів життя й творчості Якутовичів. Концепції переламних шістдесятих або неоднозначні пошуки дев’яностих, проблеми з цензурою різних періодів або роль художника-постановника в кіновиробництві – все це стане темою розмов Yakutovych Academy. Перший випуск планується в середині січня 2018 року, а підписатися на оновлення мистецького медіа-проекту вже можна на сайті.

 

Сайт 

FB сторінка 

 

Над проектом Yakutovych Academy працюють:

 

Кураторка – Поліна Ліміна

Дизайнерка – Катерина Сіваченко

За участю Арт-центру Павла Гудімова Я Галерея