У Глазго згоріла школа мистецтв, вдруге за чотири роки

Школа мистецтва у місті Глазго в Шотландії постраждала від пожежі, яка спалахнула в історичній будівлі в ніч п'ятниці, 15 червня. Більше 120 пожежників боролися з вогнем, що поширювався на сусідні споруди, у тому числі на нічний клуб кампусу та музичний майданчик "O2 ABC".

 

Школа мистецтв у Глазго

Фото: The Conversation

 

Знаменита будівля у стилі арт-нуво, авторства архітектора і дизайнера Чарльза Рені Макінтоша, була зруйнована вогнем вдруге за чотири роки. Раніше її було сильно пошкоджено у 2014 році, коли проектор підпалив розчинник у роботі одного із студентів, після чого на реставрацію будівлі зналобилося 42,5 млн доларів. Тоді, її відновлення підтримували знаменитості, у тому числі Бред Пітт і Пітер Капальді.

Професор Томас Іннз в інтерв'ю "Нью-Йорк Таймс" сказав, що пожежа 2014 року "була важливим фактором формування нового ставлення до простору". Відновлена ​​будівля мала б включати нову систему пожежної безпеки. Очікувалося, що будівлю відкриють уже наступної весни. 

 

Пожежа в Школі мистецтв у Глазго

Фото: Sunday Post

У суботу перший міністр Шотландії Нікола Стерджен назвала подію "розпачливою". Вона сказала: "Усі ми сподіваємося, що будівля може бути врятована, але я вважаю, що ще зарано робити будь-які висновки". 

Представник пожежної служби Пітер Хіт заявив, що, хоча ще ніхто не взмозі описати масштаб збитку, ясно, що пожежа пошкодила усі поверхи знаменитої будівлі і дах повністю знищений. 

 

Джерело: artforum.com