У Хмельницькому стартує лекторій про мистецтво межі ХІХ‒ХХ століть

Серія лекцій "Що відбувалось з мистецтвом наприкінці XIX – початку XX століть?" в галереї Maslo (м. Хмельницький, Староконстянтинівське шосе, 20/3) розгорнеться навколо основних подій у соціально-політичному житті західної Європи, та як ці події пов'язані із виробленням нових форм мистецтва та його подальшими трансформаціями.

 

Клод Моне. Вид на Антіб з плато Нотр-Дам, 1888

Лекторка Катерина Носко зосередиться на проблемі "традиційне мистецтво vs сучасне мистецтво", а також розкаже про хрестоматійні роботи художників, що вплинули на вектор розвитку мистецтва та його сприйняття сьогодні.

 

Марсель Дюшан. Фонтан, 1917 (пізніша репліка)

Відтак лекція, що почнеться із розмови про музей як місце зустрічі відомих художників у XIX столітті через художні знахідки імпресіоністів та Поля Сезана, що розклав світ на фігури, прийде до розмов про пісуар Марселя Дюшана у галереі та "мистецтва майбутнього" у авангардистів XX століття. 

 

Лекторій пройде 5–7 травня. Початок лекцій о 18.00.

 

Фейсбук

 

* * *
Катерина Носко — мистецтвознавиця, кураторка освітніх програм у рамках фестивалів анімації та медіа-мистецтва Linoleum та Арсеналу Ідей, співкураторка таких виставкових проектів, як "Тіні забутих предків. Виставка" (Київ–Львів, 2016), "Дитинство художників" (Київ, 2017). А також авторка текстів про сучасне українське мистецтво.