У Києві покажуть косівську колекцію Бажана

«Немузейні історії колекції» – виставка, що відкриється 20 квітня о 16:00 у Музеї-квартирі Миколи Бажана (м. Київ; вул. Терещенківська, 5). У ній покажуть керамічні твори з колекції письменника.

 

 

Подружжя Миколи та Ніни Бажанів збирало мистецьку колекцію протягом майже 50 років. У косівській частині колекції Музею-квартири Миколи Бажана, крім інших, представлені роботи двох відомих мастрів – нащадків творчих родів – одружжя Стефанії Рощиб’юк та Франца Волощука. Про історію розвитку гуцульської кераміки й вироби косівських майстрів розкажуть науковці Національного музею архітектури та побуту України Анастасія Колодюк і Людмила Дмитрук. Деякими сучасними технологічними секретами виготовлення виробів у косівському стилі поділяться майстри Sakhno Art Павло Сахно, Павло Князік та Яна Цікало. У рамках заходу буде представлено приватну колекцію косівської кераміки Генерального директора Центру Української Культури та Мистецтва Світлани Долеско.

 

«Мета нашого проекту – наблизити до музейного відвідувача це багатюще свідчення розвитку людського таланту, дати можливість експонатам розповісти свою історію та показати постать власника колекції – людини, залюбленої у світ рукотворної краси, зокрема й в українське народне декоративно-прикладне мистецтво», – повідомляють організатори.

 

Побачити «Немузейні історії колекції» можна до 5 травня.

 

Джерело: сторінка проекту в Facebook