У Києві презентували книгу «Сила дівчат»

31 березня відбулася відкрита презентація книги Катерини Бабкіної та Марка Лівіна «Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків». Книга вийшла у видавництві # книголав за ініціативи Internews та за фінансової підтримки Уряду Канади через Міністерство міжнародних справ Канади. «Сила дівчат» – це адаптовані для дітей біографії 50-ти видатних українських жінок, які змінили світ. Перший наклад у кількості 5000 книжок розсилається безкоштовно через волонтерські організації у шкільні та дитячі бібліотеки, а також дітям із сімей переселенців, ветеранів та бійців АТО, загиблих та зниклих безвісти.

 

Презентація відбулася у творчій атмосфері Мистецького Арсеналу, де про створення книжки розповіли автори Катерина Бабкіна та Марк Лівін.

 

Модератором заходу був Андрій Баштовий – головний редактор The Village.

 

Усі зображення надано організаторами

 

На заході розповіли багато деталей про створення книги. Наприклад, що автори відбирали героїнь книги таким чином, щоб зробити її збалансованою.

 

Серед них є науковиці, лікарки, дизайнерки, військові, спортсменки, режисерки, волонтерки, літераторки. Також балансували і по часу – від королеви Анни до ONUKA. У «Силі дівчат» є історії не лише всесвітньо відомих українок, а й простих жінок, які роблять щоденні подвиги. Усіх їх об’єднує одне: пройшовши через суспільний супротив, війни, осудження чи інші негаразди, вони все ж досягли значних здобутків.


«Сила дівчат» розповідає не лише про особисті успіхи українок, а й про їхні видатні вчинки, що змінили життя багатьох людей.

 

«Щоб написати одну історію, я досліджував від трьох до двадцяти п’яти джерел. Часом було складно знайти достовірну інформацію, особливо про сучасних героїнь. Наприклад, на початку дослідження біографії Євгенії Закревської я дізнався лише те, що вона полюбляє довгі кольорові шкарпетки», – пожартував Марк Лівін, співавтор книги.

 

 

«У житті кожної героїні було купа жесті. Вони проходили через війну, радянські репресії, голод та злидні. Але ми намагалися не писати про це, зосередившись на досягненнях героїнь», – Катерина Бабкіна, співавторка книги.

 

Ілюстраторки проекту – Анна Сарвіра та Юлія Тверітна. Вони дуже досвідчені у виконанні ілюстрацій для дитячих книжок, наприклад Анна минулого року взяла престижну нарогоду Bologna children's Book Fair. Юлія вже кілька років живе і працює в Китаї. При роботі над проектом, вони концентрувалися на тому, щоб кожна ілюстрація героїні відображала те, чим героїня займалася. У кожному зображенні є своя особливість. У Ірини Галай – рожевий льодоруб зі стразами – з ним вона підкорила Еверест, у акторки Наталії Ужвій – багато портретів у різних її ролях і так далі.

 

 

Анна Сарвіра — ілюстраторка, співзасновниця клубу ілюстраторів Pictoric, лауреатка міжнародного фестивалю «Cow». Працювала над виданнями Галини Вдовиченко «Мишкові Миші», Міхаїла Яснова «Неслухняний дідусь», «Казки Індокитаю», Тетяни Щербаченко «Їжак Вільгельм», «Крихітні історії», Анна Хромової «Монетка», Сергій Прилуцький «Геть дорослих!», «Діячі України» тощо. Ілюстраторка увійшла до списку 75-ти кращих ілюстраторів світу під час Ярмарку дитячої книги в Болоньї – Bologna Children’s Book Fair 2017.

 

Юлія Твєрітіна — ілюстраторка, активна учасниця клубу ілюстраторів Pictoric. Співпрацює з галереями та видавництвами у Китаї та Японії. Працювала над виданням творів Вільяма Шекспіра, «Хлопчик, якого подарували цуцику», «Діячі України» та інші.

 

Книжка створена у першу чергу для дітей, тому в ній немає складної інформації та дат. Автори розповідають цікаві історії без підручникових штампів та пафосу. «Сила дівчат» навчає читачів бути толерантними до розмаїття ідей, поглядів та думок. Мета проекту – показати: попри будь-які перешкоди і стереотипи, жінки здатні досягти найвищих висот.