У Києві пройде фестиваль японської культури

Світ японської культури через мистецтво, музику та моду відкриватиметься цієї весни в "Educatorium" (м. Київ, вул. Рейтарська, 8Б). На фестивалі "Японія-Україна: Діалог" будуть представлені твори класиків японської гравюри (Хокусай, Утамаро, Кітагава), роботи видатних українських графіків та оригінальні видання з ілюстраціями Анатоля Петрицького, Василя Седляра, Георгія Нарбута.

 Вплив японської культури на розвиток європейського мистецтва добре відомий, але були й зворотні зв’язки. Особливе місце на виставці буде відведене роботам українського авангардиста Давида Бурлюка. Саме він був одним із перших європейських художників, що привезли до Японії футуризм. У 1920-22 рр. Д. Бурлюк провів у Токіо ряд виставок сучасного мистецтва, у яких, серед інших, демонструвались роботи К. Малевича і В. Татліна.

 Модний показ знаменитого українського фешн-дизайнера Федора Возіанова продовжить виставка колекції вінтажних японських кімоно Тетяни Вовк та ювелірні прикраси Тетяни Чорної за мотивами оригамі. В експозиції також буде представлений спільний проект художниці Анастасії Подерв'янської та дизайнера Лілії Братусь "PortraitCoat" — унікальна колекція пальто-кімоно, оздоблених ручною вишивкою. 

 

Анатоль Петрицький. Ілюстрація до опери "Сорочинський ярмарок"

Оригінальне поєднання бандури та японської флейти у виконання Романа Гриньківа та Un Ryuu відкриє музичну програму фестивалю. 

В рамках фестивалю також відбудуться кінопокази, майстер-класи, лекції та дискусії.

Програма подій:

 
27 квітня — відкриття виставки, музична програма;
28 квітня — модний показ Федора Возіанова;
29 квітня — лекція Д. Москалика "Україна-Японія: сьогодні і завтра";
2 травня — практикум дизайнера Євгена Шешеніна "Кімоно. Практикум";
3 травня — лекція дизайнера Євгена Шешеніна "Авангард в моді: Японія. Традиція як база для оригінальної концепції дизайну";
4 травня — лекція дизайнера Євгена Шешеніна "Екосистема вуличної японської моди: незалежні дизайнери, торговці та медіа";
6 травня — конференція "Україна-Японія: Перспективи співпраці".

 

Фейсбук