У Києві стартує фестиваль актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM

6‒9 вересня в Києві у креативному просторі IZONE (м. Т. Шевченка) відбудеться Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM. На глядачів чекає найкраща новітня анімація, фільми-призери найбільших світових анімаційних фестивалів та неймовірна кількість цікавих стрічок із дивовижними історіями.

 

LINOLEUM (від англ. cлова line ‒ лінія і латинського oleum ‒ олія) — найбільший показ авторської анімації в Україні. Крім міжнародного і національного конкурсів, фестиваль складається з серії майстер-класів та лекцій від професіоналів індустрії, показів експериментальної анімації та відеоарту, тематичних позаконкурсних скринінгів та дитячої програми.

 

Фото: uFest.in.ua

 

До міжнародного конкурсу фестивалю надійшло понад 2500 заявок з 75 країн світу. Було відібрано 49 робіт з 27 країн. Найбільша кількість фільмів – від Бельгії, Німеччини та Франції. Серед авторів міжнародного конкурсу є учасники відомих фестивалів Annecy, Tribeca, Berlinale, Animafest Zagreb та інших.  Варто зазначити, що до Міжнародного конкурсу ввійшли одразу дві роботи українських авторок. Фільм української художниці, ілюстраторки дитячих книжок Нати Метлух «Pura Vida» братиме участь від Естонії, а «Вниз» (Below) Ольги Макарчук – від Великобританії. Українська програма фестивалю цього року побила рекорди за кількістю заявок – надійшло 76 фільмів. Відібрано 14 робіт, серед яких володар Гран-Прі фестивалю Відкрита Ніч «Причинна: Історія кохання», фільм лауреата Berlinale Степана Коваля «Лабіринт», нові роботи Сашка Даниленка, Микити Лиськова, Ганни Рибак та інших.


Цього року LINOLEUM представить спеціальну програму Ladies First – фільми, створені жінками про жінок, про їхні почуття, страхи, можливості та досягнення. Крім того, пройде дискусія на тему жінок-героїнь у сучасних анімаційних фільмах. Окрім Міжнародного та Українського конкурсів, в рамках LINOLEUM відбудеться конкурс Комерційних фільмів. У цю категорію входять реклама, освітні фільми та відеокліпи. До участі приймалися роботи як закордонних, так і українських авторів. 

 

Повний список учасників конкурсних програм можна переглянути за посиланням.


Переможців фестивалю визначатиме міжнародне професійне журі, до складу якого ввійшли:

- Юло Пікков (режисер, продюсер і кінокритик, Естонія);

- Мауро Карраро (кінорежисер, мультиплікатор, Італія);

- Andrew AJ (засновник stop motion студії Happy Hippie Lab, Україна). 

 

Головна мета LINOLEUM – висвітлити розвиток найсучасніших напрямків в мистецтві анімації в Україні та за кордоном та познайомити глядачів із можливостями художнього вираження, котрі відкриває та дозволяє анімація.

 

Організатор фестивалю LINOLEUM — Animagrad.

 

Шукайте квитки на порталі concert.ua.