У Києві відкриється виставка емальєра Олексія Коваля

У суботу, 23 грудня, в київській галереї «Триптих Арт» (вул.Десятинна, 13) відбудеться відкриття виставки творів київського художника-емальєра Олексія Коваля.

 

На виставці головними експонатами будуть три монументальні творчі роботи, над якими митець працював більше року. Такого розміру емалеві твори складно відшукати в музеях світу, оскільки техніка гарячої емалі в першу чергу застосовувалась в ювелірних прикрасах і її частка була зовсім невеликою в загальному обсязі виробу, прирівнювалась до коштовного каміння. Египетські фараони, скіфські царі, візантійські імператори володіли коштовностями з елементами емалі. Цей примхливий матеріал «товаришує» лише з золотом, сріблом та міддю. Тому його часто використовували в оздобленні прикрас. Так, наприклад, оригінал скіфської пекторалі, який знаходиться в Музеї історичних коштовностей в Києві, містить, окрім золота, вставки з емалі блакитного кольору.

 

Зображення надане організаторами

 

Техніка гарячої емалі дуже складна, вимагає співпраці з хімічними сполуками, вогнем та чіткого контролю. Щоб створити одну роботу, емальєру Олексію Ковалю потрібно пройти 24 процеси підготовки. Тому не дивно, що три роботи, кожна з яких  розміром понад 1 метр (в древніх прикрасах розмір емалевих вставок був розміром з камінчик), майстер створював рік, працюючи без вихідних. Ці рідкісні за красою та складністю картини відображають три природні явища: річку Кхалі-Гандакі, китайські рисові тераси та мерехтіння листочків на в’єтнамських деревах. Для автора ці явища – справжні місця сили, які наповнюють його енергією та жагою творчості.

 

Після Києва виставку покажуть у Бангкоці та Чікаго.

 

Виставка триватиме до 15 січня 2018 року. Відкриття: 23 грудня, субота, о 16.00.