У Києві з'явилася яскрава монументальна мозаїка

На днях у Києві, на фасаді житлового будинку за адресою Саксаганського 118, з'явився новий монументальний твір — 10-метрова мозаїка "Балакучий динозавр". Його створили ілюстраторка Лера Ляшенко (Lera Sxemka) та скульптор Костянтин Скритуцький.

 

Мозаїка "Балакучий динозавр"

 

Історія "Динозавра" почалася з того, що жителі мікрорайону тривалий час скаржилися на дивні рекламні розміщення на їхньому будинку. З часом, ця інформація дійшла до креативної команди "Сільпо" та спонукала її, заручившись підтримкою городян, митців та місцевої адміністрації, створити альтернативу надокучливій зовнішній рекламі.

 

Фрагмент мозаїки "Балакучий динозавр"

 

Мистецький об'єкт вперше втілений в Києві у техніці мозаїки такої складності. Твір також вирізняється своєю яскравою колірною гамою. За словами організаторів, для досягнення таких насичених кольорів, мозаїку виробили в Італії за спецзамовленням. 

 

"Ескіз, адаптація — це все зайняло приблизно півроку. Потім панно треба було викласти. Так, протягом місяців ми складали цей величезний пазл. Як їх наклеїти, прорахувати, масштабувати? У цій роботі безліч нюансів і вона забирає багато часу", — Коментує Костянтин Скритуцький.

 

Фрагмент мозаїки "Балакучий динозавр"

 

Офіційна презентація твору відбудеться 14 лютого о 16.00 в кафе Cloud 96 (Київ, вул. О. Гончара, 96). У рамках заходу ілюстраторка Лера Ляшенко та скульптор Костянтин Скритуцький поділяться історією та тонкощами створення твору.

 

Організатори — команда "Сільпо"

Куратор — Федір Баландін