У Львові покажуть Риботицький іконопис 17–18 століть

28 серпня о 17.00 у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відбудеться відкриття виставки "Ікони риботицьких майстрів зі збірки НМЛ ім. А. Шептицького та приватних колекцій".

 

Представлені на виставці ікони належать авторству майстрів великого осередку церковного мистецтва, який знаходився в містечку Риботичі, що на південь від Перемишля, та існував протягом 1670–1750-х рр. У Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького налічується понад сто ікон риботицьких майстрів, більшість із яких буде представлено на виставці вперше. Експозицію доповнять твори з приватних колекцій.

 

Зображення надане НМЛ ім. А. Шептицького

 

Перші згадки про цю традицію іконографії зафіксовані в документальних описах церков XVIII cтоліття. Ці описи, переважно, складали місцеві отці-декани, часто застосовуючи вислів «риботицька робота» або «риботицьке мальовання»; а інколи давали означення «проста» або «пристойна» чи «незгірша робота риботицька», чим характеризували рівень малярства.

 

Зображення надане НМЛ ім. А. Шептицького

 

Почерк риботицьких майстрів характеризує значна декоративність. Окрім того, для цих ікон характерним є пейзаж із білою триверхою церквою з червоними куполами, що, як вважається, відтворює краєвид із річкою Вігор, притокою Сяну, яка протікає через Риботичі. Стильові особливості, здебільшого, залежали від зовнішнього культурного контексту – бароко.

 

«Маємо надію, що виставка приверне увагу до великого пласту нашої історії та нагадає про традицію «риботицької роботи», у якій закладені початки того напряму ікономалярства, що його називаємо «народним»», – коментує кураторка виставки Роксоляна Косів. 

 

Зображення надане НМЛ ім. А. Шептицького

 

Виставка триватиме із 28 серпня до 14 жовтня 2018 року.

 

НМЛ ім. А. Шептицького, проспект Свободи, 20.

 

Вхід за вхідним квитком до музею.