У Львові покажуть сучасне декоративне мистецтво

14 травня о 15.00 у галереї Львівської національної академії мистецтв (вул. Кубійовича, 35б) відбудеться відкриття виставки творів із художньої кераміки, скла, текстилю, дерева та металу, що має на меті продемонструвати новий зріз сучасного декоративного мистецтва крізь призму творчості молодих авторів.

 

Які напрямки сьогодні вони обирають? До чого прагнуть? Наскільки реалізовують себе за фахом? До яких тенденцій тяжіють? Та що взагалі таке «сучасне декоративне мистецтво» для людини сьогодення, як для теоретика, так і для художника-практика, для студента, випускника чи професора? Проект ЛНАМ має на меті хоча б частково відповісти на ці запитання.

 

Організатори виставки прагнуть показати широкому загалу що роблять сьогодні представники однієї із найбільш потужних шкіл декоративно-прикладного мистецтва в Україні. Міцне традиційне підґрунтя Школи водночас дає їм можливість розвиватися у цілком сучасних, експериментальних напрямках, які далеко не завжди мають прикладний характер… Проект також черговий раз підтверджує тезу про розмитість граней між образотворчим, декоративним мистецтвом та дизайном.

 

А. Савчук. Дихання

Зображення надане організаторами

 

Виставка провокує до роздумів, рефлексій, дискусій і тим самим фіксує певний етап розвитку львівської школи декоративного мистецтва.

 

До експозиції увійдуть твори студентів старших курсів та випускників факультету останніх 10 років, виконані як в рамках навчального процесу так і поза ним, яким властиві оригінальні, концептуальні, експериментальні мистецькі рішення та  високі естетичні якості. Цього разу акцент зроблено також на особистих рефлексіях людей щодо сучасного декоративного мистецтва, а експозицію буде доповнено візуальним матеріалом, що демонструватиме досягнення відомих випускників факультету, які успішно реалізували себе після випуску, працюють за фахом або ж вийшли за його межі.

 

У галереї ЛНАМ це перший проект, який комплексно репрезентує здобутки усього факультету (зокрема кафедр художнього скла, кераміки, текстилю, дерева та металу) та демонструє новий погляд на сучасне декоративне мистецтво. Важливо, що жоден із представлених творів до цього часу ще жодного разу не експонувався у галереї ЛНАМ.

 

Серед учасників виставки – студенти, аспіранти ЛНАМ, випускники, що вже заявили про себе, працюють в оригінальних жанрах, знайшли свою «нішу» на ринку, заснували бренди та є відомими в мистецькому середовищі.

 

Куратори виставки: Юрій Новачинський (керівник галереї ЛНАМ, аспірант), Анна Єфімова (провідна фахівчиня з виставкової діяльності, кандидатка мистецтвознавства), Галина Кусько – деканка факультету ДПМ ЛНАМ, кандидатка мистецтвознавства).