У Львові відкриється виставка поштівок «Carte Postale. Жінка на зламі епох»

1 лютого кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на відкриття виставки поштівок кінця ХІХ – початку ХХ століття з приватної колекції Оксани Бобошко-Вандерховен “Carte Postale. Жінка на зламі епох”. Початок о 18.30, вхід вільний.


На стику ХІХ і ХХ століть на території усієї України запанував модерн – мистецький напрямок, що торкнувся більшості сфер діяльності людини, в тому числі архітектури, мистецтва і моди. У Львові, як і у Відні, для його означення прижився термін «сецесія», що характеризувався тяжінням до природних форм і рослинних орнаментів.

 

032.ua

 

Стрункі жіночі постаті того часу із вишуканим S-подібним силуетом та ефектними кучерями були джерелом натхнення для художників і основним мотивом у поштових листівках, помітно сприяючи поширенню нового стилю. За словами Зеновії Тканко, професора кафедри дизайну костюму Львівської національної академії мистецтв і авторки монографії «Мода в Україні ХХ століття»: «<…> У Галичині сецесійну моду пропагували Соломія Крушельницька, сестри Ольга та Олена Кульчицькі, письменниця Ґабріела Запольська, актриса театру Скарбека Ірена Сольська».

 

Під час відкриття можна буде почути історію колекції та листівок того періоду, а впродовж місяця у кав'ярні заплановано лекцію Оксани Бобошко-Вандерховен, присвячену харизматичній героїні Львова початку ХХ століття – акторці Ірені Сольській.

 

Організаторитурагентство “Pro Lviv with love”кав’ярня «Штука».

 

 

 

 

Кав’ярня-галерея «Штука»

м. Львів, вул. Котлярська,  8 (бічна вул. Шпитальної)

тел.: (097) 586 81 95, kawiarnia.sztuka@gmail.com