У мистецтві Донбасу розкриють «жіночу тему»

Мистецтвознавиця Євгенія Моляр прочитає лекцію «Жіноча тема у монументальному мистецтві Донбасу». Подію присвячено творчості мисткинь на Донбасі, зокрема – монументальним і живописним творам художниці-правозахисниці Алли Горської, яка намагалася виразити художній протест режиму. На цьому фоні Євгенія Моляр згадає про небезпеку знищення таких творів у зв’язку із декомунізаційною політикою української влади.

 

 

«В українських містах і музеях все ще збережені десятки її монументальних і живописних творів, зберігаються графічні роботи, ескізи. Її творчість була тісно пов'язана з традицією київської академічної школи, з народним мистецтвом, українським авангардом 1920-х, бойчукізмом, з сучасними їй світовими художніми напрямами. Та частина з них може бути втраченою не лише через війну, а ще й через недбальство», – розповідають організатори події.

 

Лекція Євгенії Моляр відбудеться 8 вересня о 19:00 за адресою: м. Київ; вул. Набережно-Лугова, 8 (2-й поверх). Вона пройде у рамках «Гендерних досліджень» Донбаських студій, що відбуваються за підтримки Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.  Вхід – вільний.