У Монтгомері відкриється музей афроамериканської історії

Новий музей, присвячений історії афроамериканців, і перший національний меморіал Сполучених Штатів жертвам лінчування наразі споруджується в Монтгомері, штат Алабама. Під керівництвом правозахисної організації, відомої як Equal Justice Initiative (з англ. — Ініціатива за рівні права), музей площею більше тисячі квадратних метрів має вже у 2018 році відкритися на місці колишнього приміщення, де рабів виставляли на продаж.

 

Проект інтер'єру музею «Від поневолення до масового утиску»

Усі зображення — Equal Justice Initiative


«Ми хочемо створити інституцію, яка дозволить людям безпосередньо відчувати, що означає ця історія та що вона робить, — сказав в квітні виконавчий директор EJI Брайан Стівенсон. — «В Америці ми не говоримо про рабство. Ми не говоримо про лінчування. Ми не говоримо про сегрегації. Наша тиша зробила нас вразливими перед новими формами фанатизму і дискримінації, які нам потрібно вирішувати».


Музей під назвою «Від поневолення до масового утиску» міститиме високотехнологічні експонати, артефакти, записи і фільми, а також вичерпні дані про лінчування та расову сегрегацію. Інституція прагне пов'язати історію расової нерівності та несправедливості з сучасними проблемами масового тюремного ув'язнення та жорстокості поліції.

 

Проект «Меморіал миру і справедливості»

 

«Меморіал миру і справедливості», що вшановуватиме жертв лінчування, розташується в споруді, що складається з 801 підвісної двометрової бетонної колони, кожна з яких представлятиме собою графство в США, де відбувалися лінчування і расовий терор. На стовпах також буде вигравірувано імена понад чотири тисячі жертв.

 

Джерело: Artforum