У НХМУ «зустрінуться» художники з України та Африки

9 вересня о 10:00 в Національному художньому музеї України (м. Київ; вул. Грушевського, 6) розпочнеться виставка «Я не я, кобила не моя». До неї увійде відео-інсталяція Вільяма Кентріджа (Південно-Африканська Республіка), доповнена роботами українського авангардиста Анатолія Петрицького.

 

Вісім анімаційних сюжетів Кентріджа базуються на авторській сценографії до опери Дмитра Шостаковича «Ніс» за однойменною повістю Миколи Гоголя. Твір досліджує візуальну мову радянського конструктивізму, а також взаємодію людини та політичного режиму. Твори Петрицького – портрети творчої інтелігенції, написані наприкінці 1920-х років, а також рисунки воєнного періоду.

 

Фрагмент твору Вільяма Кентріджа

 

Анатолій Петрицький. «Семенко»

 

Також в рамках проекту буде представлено роботу перфомансиста Мануеля Пельмуша, відправною точкою для якої стала виставка НХМУ «Герої. Спроба інвентаризації». Нематеріальний твір Пельмуша представлятимуть Оксана Леута та Анастасія Дзюбан впродовж усього проекту.

 

Виставка «Я не я…» відбудеться в рамках «Київської школи» – незалежного арт-проекту кураторів Ґеорґа Шоллхаммера та Хедвіґа Заксенхубера. Вона триватиме в НХМУ до 1 листопада.