У Нью-Йорку постала 14-метрова скульптура Джеффа Кунса

Минулого тижня у Рокфеллерському центрі в Нью-Йорку відбулося відкриття нової скульптури знаного американського художника Джеффа Кунса — майже 14-метрової надувної інсталяції "Балерина, що сидить", пише Architectural Digest. "Балерина", що зверху вниз поглядає на відвідувачів популярної атракції Мангеттена, є збільшеною копією меншої однойменної скульптури Джеффа Кунса, створеної протягом 2010‒2015 років. 

 

Джефф Кунс. "Балерина, що сидить"

Фото: Tom Powel Imaging

 

Згідно з офіційною інформацією, твір "символізує поняття краси та цілісності. Його поверхня відбиває його безпосереднє навколишнє середовище і взаємодіє з кожним глядачем". Ця робота також покликана підвищити обізнаність суспільства щодо Національного місяця зниклих дітей (National Missing Children’s Month), що припадає на травень, привертаючи увагу до таких організацій, як Міжнародний центр з питань зникнення та експлуатації дітей (встановлення скульптури є результатом співпраці Кунса з брендом по догляду за шкірою, з метою підтримати Центр).

 

Звичайно, в епоху мистецтва, орієнтованого на Instagram, "Балерина" швидко стала принадою для iPhone, а її зображення стрімко заповнюють медіа з моменту відкриття, що відбулося минулої п'ятниці.

 

"Це партнерство підвищить поінформованість та допоможе Міжнародному центру з питань зникнення та експлуатації дітей зробити світ безпечнішим місцем для дітей", — зазначив Кунс в своїй заяві.