У Парижі пройшла виставка «Культура і конфлікт: Ізоляція у вигнанні»

Минулого тижня в паризькому арт-центрі Palais de Tokyo відбулася інформаційна виставка фонду Ізоляція. 

 

Виставка під назвою «Культура і конфлікт: Ізоляція у вигнанні» розглядала питання місця культури під час війни, зокрема це було зроблено на прикладі конфлікту на Сході України. У рамках одноденної події у паризькому арт-центрів відвідувачі мали змогу ознайомитися з інформаційними матеріалами. Були представлені різні сторони конфлікту, а також презентовані проекти, які фондом Ізоляція реалізував за чотири роки своєї діяльності в Донецьку.

 

У рамках експозиції були представлені відео, зокрема інтерв'ю з блогером Дмитром Потєхіним, що перебував під вартою в одному з приміщень заводу Ізоляція, художником Сергієм Захаровим, заарештованим за створення в Донецьку стріт-арт інсталяцій, що висміюють керівництво самопроголошеної «ДНР», а також кілька інтерв'ю з терористами, що зайняли територію фонду — Монголом, Байкером та Леонідом Барановим, записаних російськими журналістами. Поряд з відео, були представлені аудіозаписи розмов з молодими донеччанами, в яких вони ділилися своїми мріями, планами та ставленням до подій в Донбасі. Перформанс «Картковий будинок» Сергія Захарова висловив ідею художника про те, що «республіки» на Донбасі існують з волі Володимира Путіна, який грає головними дійовими особами в цій грі, як картами.

 

З нагоди виставки відбулася прес-конференція, учасниками якої були: Любов Михайлова, засновниця фонду Ізоляція, Рік Роуботам, архітектор і розробник майстер-плану території фонду, Аня Мєдвєдєва, директорка з комунікацій, а також художники-учасники резиденції Турбореалізм. Прорив (2012-2013), Еліз Флоренті та Марсель Тюрковскі. Під час прес-конференції відбулася презентація проектів фонду, в тому числі тих, які були спрямовані на попередження конфліктів у регіоні. Під час дискусії було обговорено такі питання, як роль культури і необхідність підтримки культурних інституцій під час конфлікту.

 

Фонд Ізоляція планує провести інформаційну виставку «Культура і конфлікт: Ізоляція у вигнанні» і в інших містах Європи.