У Росії відкрили музей імпресіонізму

Минулої суботи у Москві запрацював музей російського імпресіонізму. Заклад покликаний пролити світло на творчість митців напряму із Росії на противагу французам, які були його першопрохідцями.

 

Петро Кончаловський. «Бій биків» (1910)

 

Музей відкрився у будівлі британських архітекторів на колишній території заводу «Більшовик», де виготовляли шоколад. Наразі до його колекції входять 70 творів кінця ХІХ-початку ХХ століття авторства Костянтина Коровіна, Валентина Сєрова, Петра Кончаловського та інших. Інвестором проекту є меценат Борис Мінц, який вклав у нього $20 млн.

 

Костянтин Коровін. «Москворіцький міст» (1914)

 

«До цього часу світ знає про образотворчу Росію хіба з ікон Андрія Рубльова та авангардних творів Малевича і Кандинського. На Заході твори російських імпресіоністів залишаються недооціненими і коштують у 10 разів дешевше, ніж роботи французів. Але цей період російського мистецтва теж заслуговує на те, аби бути дослідженим», – вважає директор музею імпресіонізму Юлія Петрова.

 

Вважається, що імпресіонізм виник у ХІХ столітті в середовищі художників Парижа. Найпомітнішими серед таких стали Едуар Мане, Едгар Дега, Клод Моне, П’єр Огюст Ренуар та ін.

 

Джерело: artdaily.com

 

Ілюстрації: wikipedia.org