У ЩАЦ представили виставку “Посттравматичний” Марії Прошковської

Цього тижня у просторі Щербенко Арт Центру відкрилася персональна виставка «Посттравматичний (Herbarium)» Марії Прошковської – київської художниці, фіналістки та володарки спеціальної премії конкурсу молодих українських художників МУХі 2017. 

 

Зображення надане організаторами

 

На виставці експоновано рослинні композиції, зібрані мисткинею у забрудненому внаслідок аварії на ЧАЕС 1986 року селі Страхолісся, населення якого не було евакуйоване. Також глядачі можуть побачити відео і фотографії, відзняті на цій території у співпраці з фотографом Віталієм Очеретяним та операторкою СвєтоДіодною Дудяк.

 

Проект присвячений вивченню взаємозв’язку між людиною та довкіллям у посттравматичний період. Художниця спостерігає за рослинними спільнотами в умовах сильного радіаційного забруднення. Процес занурення в несприятливе середовище трансформує її особистий страх та дає поштовх до переосмислення і пошуку нових можливостей для зростання та розвитку.

 

Відновлення через деструкцію, або посттравматичне зростання – основна тема виставки. Вона формує питання про те, де знаходиться точка зламу нашої особистої межі (чи є вона) і чи існує руйнація такої сили, аби зробити подальший прогрес неможливим?

 

Команда проекту:

 

Фото  Віталій Очеретяний

 

Відео – СвєтаДіодна Дудяк

 

Монтаж – Андрій Лобов

 

Особлива подяка Олесі Долженко та Валентину Чорному.

 

 

Виставка триватиме 1  20 жовтня 2018 року.

 

 

Проект «Посттравматичний (Herbarium)» реалізований за підтримки юридичної фірми AEQUO Law Firm – партнера конкурсу молодих українських художників МУХі 2017, та інвестиційної компанії 4i Capital.