У Щербенко Арт Центрі відбудеться виставка за прикарпатськими казками

1 квітня у Щербенко Арт Центрі (м. Київ; вул. Михайлівська, 22В) стартує виставка «Казка казок». У новому проекті художниця Дар’я Кольцова влаштує в арт-просторі подорож підсвідомістю, наповненою архетипами, споминами та казками.

 

 

На ідею виставки Кольцову надихнула подорож Прикарпаттям, де художниця збирала місцевий фольклор. «Казка казок» складається з її інсталяцій, а також із аудіо та відео.

 

Свою назву проект отримав від першої в історії збірки казок, зібраної Джамбаттіста Базіле у Неаполі на початку XVII століття. Первинна, не стерилізована сучасністю казка, як правило, моторошна та часом гидка, ретранслює три види досвіду: сакральний, сексуальний та досвід смерті. Приховуючи табу під обгорткою символів,казка шепоче про найпотаємніше – те, про що зазвичай мовчать; природнє, якого прийнято соромитися. Червоною ниткою проект прошивають архетипи – наслідувані позачасові образи, властиві кожній культурі. Художниця розповідає глядачу казку, в якій героїня проходить випробування, здобуває болісні шрами та досвід, блукає та змінюється.

 

Дар’я Кольцова народилася у 1987 році в Харкові. Навчалась у Харківській державній академії дизайну та мистецтв (факультет історії та теорії мистецтв). Автор інсталяцій та медіа-проектів, куратор візуальної програми фестивалю ГогольFEST. Брала участь у групових та персональних проектах у Єрмілов Центрі (Харків), мистецькій платформі Ізоляція (Донецьк), Мистецькому Арсеналі, Центрі театрального мистецтва ім. Леся Курбаса, Інституті проблем сучасного мистецтва (Київ). Учасниця проектів у США та Франції. Переможиця конкурсу молодих українських художників «МУХі-2015». Живе та працює в Києві.