"У темряву": у Києві відкрилася виставка від Худради

У галереї Vozdvizhenka Arts House 24 листопада відкрилась виставка "У темряву" від кураторської групи Худрада. На експозиції художники представили фото- та відеодокументації перформативних акцій періоду між двома майданами та війни на сході України.

 

Тут і далі — фото Юлії Кочетової-Набожняк з відкриття

 

Серед експонатів у галереї представлений костюм Федора Тетянича українського філософа, художника, який виготовляв зі сміття "біотехносфери"(моделі космічних помешкань майбутнього) та костюми для вуличних маніфестацій і практикував "щоденний перформанс".

 

На відкритті один із кураторів виставки, художник Микита Кадан, провів невелику екскурсію для відвідувачів. За його словами, виставка "У темряву" на формальному рівні є документацією акцій та перформансів з 80-их по сьогодні, де “мова є повністю зрозумілою, а зміст - вкрай смутним”.

 

 

"Ця виставка зібрала ряд жестів, дій, акцій, які заперечують або розсереджують своє повідомлення. Багато з них відбувалися в абсолютній самоті, але не задля того, щоб ні з ким не ділити відповідальність за висловлювання. Швидше навпаки, представлені тут самотні жести готові зробити співучасниками всіх непричетних",  відзначає художниця та учасниця "Худради" Євгенія Бєлорусець.

 

 

Серед виставлених робіт: "Тиша.Рух.Повторення" від Колективу Конкретних Дат; "Спосіб вбивства прапором" Юрія Лейдермана, Ігоря Чацкіна;  "Я зрадила Майдан" Ксенії Гнилицької, Лесі Заяць, "Вони будуть за це відповідати" Леоніда Войцехова, "Одеса. Фрагмент 205" Юрія Лейдермана, Андрія Сільвестрова, "Скільки можна кричати" Петра Армяновського, "Акція без назви" Р.Е.П., "Промоакція" Олександра Курмаза, "Черга" Лесі Хоменко та інші.

 

 

Учасники виставки: Петро Армяновський, Катерина Бадянова, Петро Владіміров, Леонід Войцехов, Ксенія Гнилицька, Маріанна Голембйовська, Назар Гончар, Леся Заяць, Олександр Іванцов, Євгеній Казак, Колектив Конкретних Дат, Колгосп імені Дженезіса Пі-Орріджа, Володимир Костирко, Олександр Курмаз, Юрій Лейдерман, Лада Наконечна, Анастасія Омелич, Аліса Омельченко, Максим Рачковський, група Р.Е.П., Петро Ряска, Антон Саєнко, Андрій Сильвестров, Федір Тетянич, Фонд Мазоха, Леся Хоменко, Вадим Храбров, Ігор Чацкін, Давід Чічкан.

 

Розмову із учасниками виставки "У темряву" можна послухати в рамках програми "Відкрито" на Old Fashioned Radio.