У Тернополі з’явився «Парк супрематичного мистецтва»

Минулої неділі, – 17 травня, – у Тернополі біля пам’ятника Степану Бандері просто неба відбулася презентація арт-проекту «Парк супрематичного мистецтва». Він складається із семи абстрактних картин, які створив київський художник Анатолій Федірко.

 

 

«Це проект комунікації минулого та теперішнього. Хотів реалізувати його саме у Тернополі. Це місто супрематичне. Непередбачуване. Ця виставка – мій діалог із соціальним та архітектурним середовищем», – розповідає автор.

 

 

У роботах «Парку супрематичного мистецтва» закладено простір для комунікації із середовищем, оскільки вони не мають замкненого простору. Відвідувачі «парку» можуть подивитися на місто через спеціальні отвори – «проходи».

 

 

Анатолій Федірко стверджує, що проект буде змінювати локації, зокрема – виставлятиметься в галереях сучасного мистецтва. Всі роботи із «Парку супрематичного мистецтва» художник залишить в Тернополі.

 

 

Анатолій Федірко народився 7 квітня 1958 року у Чернівцях. Живе і працює у Києві. Член Національної спілки художників України. Працює в галузі живопису, візуального мистецтва. Митець вважає себе послідовником Казимира Малевича. В Україні він відомий багатьма епатажними арт-проектами та перфомансами. У 2013 році із проектом «Супрематична Україна» був висунутий на здобуття національної премії ім. Т. Шевченка. Автор та куратор численних Міжнародних та Всеукраїнських художніх проектів.