У Єгипті виявили саркофаг Александра Македонського?

Великий гранітний саркофаг, нещодавно виявлений у Єгипті, привернув увагу світової культурної спільноти. Знахідка особливо інтригує, оскільки її пломба непошкоджена, що означає, що шукачам скарбів так і не вдалося дістатися до неї. Але чи зберігає 2000-річний об'єкт рештки Александра Македонського?

 

Саркофаг, виявлений в Александрії

Фото: artnet.com

 
Мостафа Вазірі (Mostafa Waziri), генеральний секретар Міністерства старожитностей, заявив: «Люди кажуть, що знахідка може містити рештки Александра, Клеопатри або Рамзеса. Вони не знають, про що говорять».

 
За даними Єгипетського міністерства старожитностей, саркофаг належить до часу династії Птолемеїв, між 304 і 30 р. до н.е., що походить від воєначальника армії Александра Македонського Птолемея І. Саркофаг сягає розміром приблизно 3 на 1,5 метра та важить близько 30 метричних тонн.

 
Старовинний артефакт знайшли будівельники в портовому місті Александрія. У похованні археологи виявили алебастрову голову чоловіка, можливо, господаря поховання. Саркофаг, що перебуває на глибині 5 метрів, не має написів та є найбільшим у Александрії: усе це викликає інтерес до його потенційного вмісту.

 
«Ризиковано було б відкрити його відразу, нам потрібно підготуватися, — сказав Айман Ашмаві (Ayman Ashmawy), керівник відділу давньоєгипетських артефактів у міністерстві. — Важко перемістити його у тому вигляді,  у якому він є зараз, та відкрити його в музеї».

 
Щоб уникнути потенційної шкоди замість відкриття саркофагу міністерство може вирішити перевірити його вміст за допомогою рентгенівських променів, комп'ютерних сканерів та інших засобів, які не зашкодять знахідці. Саркофаг може містити рештки дворянина, одяг і прикраси, у яких його поховали, а також будь-які поховальні предмети.

 
Таємничий саркофаг відновив інтерес до пошуків місця поховання Александра Македонського. Хоча малоймовірно, що рештки у саркофазі належить саме йому, але якби це було так, це була б знахідка століття.

 

Джерело: artnet.com

 

Переклала Наталка Руденко