Українець покаже «Генезис» на арт-ярмарку в Швейцарії

Українська галерея Voloshyn Gallery (ex-Mystetska Zbirka) візьме участь в арт-ярмарці Scope Basel (Швейцарія, Базель). Вона представить проекти «Ganesis» та «Space» Михайла Деяка, у яких художник міркує про витоки нашої цивілізації.

 

Тут і далі – роботи Михайла Деяка із серії «Genesis»

 

«Genesis – це розвиток, зародження, постійний процес утворення. Так, назвою художник відсилає нас шукати питання таїни витоків нашої цивілізації, а візуально підкріплює цей аспект викликаючи у глядача асоціації з Великим вибухом, що є складовою фізико-космологічної теорії про ранню стадію еволюції Всесвіту, роблячи цю роботу близькою кожній пересічній людині, адже хто не замислювався над неосяжністю зародження буття?» – повідомляється в описі до проекту.

 

 

Цього року у Scope Basel приймають участь 85 галерейз чотирьох континентів. Загалом більше 20 країн включаючи Японію, Корею, Бразилію, США, Мексику, Іран, Швейцарію, Італію, Францію, Голандію, Німеччину, Бельгію, Великобританію, Канаду.

 

Із серії «Space»

 


 

Михайло Деяк – один з найуспішніших молодих художників України. Перший міжнародний здобуток Михайло здійснив у 2013, його картина "Табуретки" увійшла до десятки найдорожчих робіт українських художників, проданих за рік на відкритих торгах. За версією видання Artinvestment він потрапив у ТОП 20 молодих сучасних художників країн СНД. Успіх і популярність Михайла Деяка на міжнародній арені продовжують рости. Так, виконану на склі картину Деяка із серії «Стільці» (2015) купили за $16 000. Цей продаж перевищив верхній естімейт і став найдорожчим в історії Михайла на Phillips. В кінці 2014 року на цьому ж аукціоні живописна робота Деяка із серії «KlitschkoBrothersEmotion» пішла з молотка за $11 800. Михайло Деяк представляє молоде покоління українських художників. Він створює твори на межі неоекспресіонізму і мінімалізму, експериментує з матеріалами, працюючи зі склом і металом.