Українська галерея відкрилася у Вільнюсі

Київська галерея «ЦЕХ» відкрила відділ «Cechas Vilnius» у Вільнюсі (Литва). Відтепер це найбільший приватний виставковий простір у місті.

 

Галерея «ЦЕХ» у Києві

 

На честь відкриття галереї у ній представлена виставка «Leap to Europe» шести митців-резидентів у жанрах від акварельного малюнку до інсталяції. У свою чергу в Києві до старту «Cechas Vilnius» приурочили такі виставки литовського мистецтва, як «Псевдолитовський пейзаж» (живопис), «Литва - найкраща» (текстиль), «Межа міцності» (персональний проект Рея Барткуса).

 

Ідея відкриття «Cechas Vilnius» з’явилася у 2012-му році. Галерею облаштували в приміщенні, на місці якого в 1939-му планували побудувати костел, а в 1970-му створили будинок культури будівників.

 

«Прагнення до Європи – один із ключових чинників розвитку України, і Литва відіграє дуже вагому роль у цьому процесі. Ми вдячні за допомогу Литві та усім литовцям. Наша команда також вдячна за підтримку, допомогу та гостинність, які ми знайшли тут, у Вільнюсі», – резюмує засновник галереї ЦЕХ Олександр Щелущенко.

 

Галерея ЦЕХ працює в Києві від 2005 року. За 11 років вона втілила понад 400 виставкових проектів, взяла участь у музейних виставках, міжнародних арт-ярмарках і сумісних ініціативах.