Українська художниця показала свій перформанс у Мюнхені

 

Минулого тижня відбувся перформанс української художниці Ольги Михайлюк у стінах галереї Gedok міста Мюнхен. Перформанс під назвою «Просто пішли» мав на меті зобразити, відчути та осмислити події, переживання та процеси, які довелося пережити українцям впродовж останнього року. Перформанс є відображенням внутрішніх переживань авторки, так як Ольга Михайлюк була очевидцем різних етапів Майдану, подій в Криму та на Донбасі.

 

«Просто пішли» — це шлях довжиною у 40 кілометрів, пройдений Ольгою Михайлюк та зафіксований на відео. Саме таку відстань довелося подолати жителям Луганська під час обстрілу їх рідного міста. Ольга Михайлюк зустріла їх у серпні на залізничній станції «Комунарськ».

 

 Частина перформансу «Просто пішли»

 

«Через 3 місяці в Києві я вирішила пройти 40 кілометрів. Це поле нагадувало мені про Схід. Я не знала, куди піду. Відчувала лиш, що зупинятися не можна. Холодно. Я пройшла різні стани: ейфорія-віра- медитація-боротьба-втома-біль».


Під час виступу Ольга бере у руки вугілля та крейду та починає писати на стінах галереї. Пише назви українських міст та невеликі пояснення-почуття рідною мовою, які одразу ж перекладаються на німецьку. Під кінець виступу німецький перекладач видає статистичну інформацію про Донбас на сьогоднішній час, після чого усім небайдужим пропонують написати листи-послання, що будуть передані мешканцям Донбасу та художнім музеям у Краматорську та Бердянську.

 

Ольга Михайлюк під час перформансу

 

«Важливо просто піти. Потім з’являється напрямок. Потім мета. Важливо вірити, що Є місце, де тобі буде добре. Зараз я в Мюнхені. Мої друзі з Донбасу в Києві. Але там  лишилися тисячі без світла, води, опалення, без віри, що існує місце, де їм буде добре. Я хочу, що вони повірили й просто пішли. Я хочу, щоб ті, які просто пішли, вірили»,  — говорить авторка перформансу.

 

«Переважна більшість публіки раніше жодним чином не стикалися з цим регіоном, — розповідає Джуліан Ран з мистецької групи «CADAM», що допомагала у підготовці та проведенні перфомансу. — Люди тут значно більше потребують реальних особистих історій, ніж абстрактних суджень та узагальнень, спроб вивести одну загальну «правду».

 

 Частина перформансу «Просто пішли»


Карлотта Брунетті, художник та  куратор, ділиться своїми думками: «Тема, представлена у дуже серйозній та стриманій манері, вражає в саме серце. Мені багато чого пояснив холодний та білий ландшафт — розпачливий пошук батьківщини та спільноти. Нікого, лише Ви на своєму шляху».


«Просто пішли» — перша із серії подій проекту «SREDDING MAPS», що триватиме упродовж трьох місяців у Мюнхені.

 

 Ольга Михайлюк під час перформансу